Trzymaj się tych zasad, a wizualnie rozświetlisz twarz. Triki makijażowe dla pań po 50-tce

makijaz odmladzajacy
fot. @petradieners

Głównym celem makijażu jest upiększenie twarzy oraz zamaskowanie niedoskonałości. Kobiety po 50-tce mogą też liczyć na odmładzający efekt. Dobrze dobrane kosmetyki i odpowiedni sposób malowania się może odjąć wizualnie lat. Jak wykonać odmładzający makijaż? Poznaj najważniejsze zasady.

Makijaż, który odmłodzi: postaw na rozświetlenie, a nie zmatowienie

Jeśli chcesz się trochę odmłodzić, nie decyduj się na matujące podkłady i lepiej zrezygnuj z pudru lub tylko delikatnie nałóż go na niektóre części twarzy. Skóra po 50-tce często jest dość sucha i wiotka. Trzeba uważać, aby podkładem lub pudrem nie uwidocznić zmarszczek. Matujący, mocno kryjący podkład lub puder często mogą podkreślić te oznaki starzenia się. Odmładzający makijaż po 50-tce najlepiej wykonać z pomocą lekkiego podkład rozświetlającego. Wybierz kosmetyk, który równocześnie ma właściwości pielęgnacyjne twarzy, np. z nawilżającym kwasem hialuronowym. W ten sposób twoja twarz będzie wyglądać promiennie, zdrowo i młodziej.

Odmładzający makijaż po 50-tce: dobierz odpowiedni kolor podkładu

Przy doborze podkładu bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego koloru do ceru. Czasem nie jest to proste, szczególnie jeśli masz bardzo jasną lub bardzo ciemną cerę. Istotne jest także to, czy będzie dla nas odpowiedni zimny, neutralny czy ciepły odcień. Kobiety po 50-tce często mają widoczne naczynka na twarzy, a także zaczerwienienie. Ważne jest, aby dobrać podkład w ten sposób, aby ich jeszcze bardziej nie uwidocznić.

Makijaż ust po 50-tce

Makijaż, który odmłodzi, bazuje zazwyczaj na naturalnych, delikatnych kolorach. Kobiety po 50-tce nie powinny raczej malować ust na intensywne kolory, szczególnie na nietypowe, np. śliwkowe lub brzoskwiniowe. Taki makijaż zawsze dodaje lat. Odmładzający make up ust można wykonać za pomocą delikatnych pomadek lub błyszczyków.

Wyjątkiem są panie, które mają grube, pełne usta i niezbyt jasną cerą. W ich przypadku czasem dozwolone są szminki w czerwonych odcieniach, ale lepiej ograniczać ich używanie na specjalną okazję, np. wieczorowe wyjście lub wesele.

Odmładzający makijaż oczu: delikatny i naturalny

Jasne, delikatne kolory sprawdzą się najlepiej także w przypadku makijażu oczu. Kobiety po 50-tce mogą podkreślić oczy za pomocą satynowych cieni o uniwersalnych, neutralnych kolorach, np. beżowych lub jasnoróżowych. Nie decyduj się na cienie bardzo ciemne albo w nietypowych barwach, np. czerwone, zielone lub fioletowe. W odmładzającym makijażu warto podkreślić także rzęsy. Postaw na dobrą mascarę, która pogrubi je i wydłuży. Unikaj efektu sklejonych rzęs, które mogą postarzyć. Warto też podkreślić oczy eyelinerem.

Czytaj też: 5 makijażowych błędów, które popełniają panie 50+. Te szczególnie postarzają!