Romantyczne loki dla 50-latki! To fryzura wydobywająca naturalne piękno

Kręcone długie włosy po 50-tce
@crazyblondelifeblog

Wraz z wiekiem stan naszych włosów ulega osłabieniu i często trzeba wtedy mocniej skupić się na ich wzmacnianiu, szczególnie gdy pojawia się siwizna. Z kręconymi włosami po 50-tce należy się nieco specyficznie obchodzić. Tutaj zaproponuję sposoby dbania o swoje naturalne loki, a także przybliżę najpopularniejsze uczesania z nimi w roli głównej. 

Zobacz także: Półdługie włosy po 50-tce odmłodzą, wyszczuplą twarz i złagodzą rysy! 3 modne fryzury

Włosy kręcone pielęgnacja po 50-tce. Specjalne kosmetyki i regularne odżywianie

Kręcone włosy po 50-tce mogą być problematyczne, gdyż często mają skłonności do wysychania i puszenia się. W związku z tym warto zainwestować w kosmetyki nawilżające, ale nie przeciążające, ponieważ wtedy loki stracą na swoim skręcie. Wiele drogerii posiada odżywki i szampony specjalnie dedykowane dla kręconych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie odżywki, której nie trzeba spłukiwać, nie tylko dodatkowo zapobiegnie to puszeniu się, ale także ułatwi rozczesywanie.

Właśnie, czesanie. W przypadku kręconych włosów po 50-tce sytuacja jest specyficzna. Loki należy uczesać, gdy jeszcze są mokre. To zapobiega ich uszkodzeniu, rozprostowaniu i utracie naturalnych właściwości. Również susząc kręcone włosy, zawsze trzeba zastosować dyfuzor, dzięki któremu inwazyjne działanie suszarki będzie mniej negatywne w skutkach. Najlepiej kręcone włosy po prostu pozostawić do wyschnięcia.

Kręcone włosy po 50-tce
fot. Shutterstock

Zobacz także: Jakie kolory włosów dla 50-latki? Te odcienie odmładzają o 15 lat!

Modne stylizowanie kręconych włosów po 50-tce

Na co dzień dobrze jest korzystać z kosmetyków wspomagających wydobycie skrętu. Szczególnie przyda się to przy włosach kręconych półdługich u 50-latki. W tym przypadku nakładając odżywkę, kosmyki powinno się ugniatać dla otrzymania lepszego efektu. Fryzury dłuższe świetnie prezentują się pozostawione w artystycznym, nonszalanckim nieładzie. Kobiety w dojrzałym wieku w ten sposób dodają sobie pazura i odejmują kilka lat.

Dla miłośniczek krótszych fryzur ciekawym rozwiązaniem będzie cięcie typu bob, kręcone włosy i prosta grzywka. Opadające na czoło pasma zawsze mają bardzo dziewczęcy i romantyczny charakter, dlatego pasują idealnie paniom 50+. Innym rozwiązaniem może być też modny pixie cut. Tutaj drapieżność i romantyzm łączą się ze sobą, dając nieoczywistą mieszankę.

Zobacz także: CCC wyprzedaje skórzane buty Lasocki za mniej niż 70 złotych! Ten model to HIT na wiosnę 2023

Jak wzmocnić włosy po 50-tce?

Po 50-tce najlepiej stosować odżywki pełne witamin i składników wzmacniających. Kluczowa jest też regularna pielęgnacja, po każdym myciu.

Jak dbać o kręcone włosy po 50-tce?

Wiele drogerii w swoich ofertach posiada specjalne kosmetyki dla włosów kręconych. 50-latki powinny codziennie stosować odżywki wspomagające wydobycie naturalnego skrętu. Co najważniejsze, kręcone włosy trzeba zawsze czesać na mokro.

Jakie fryzury po 50-tce dla włosów kręconych?

Wszystko zależy od twoich preferencji, 50-latki pięknie wyglądają w długich, kręconych włosach. Bardzo popularne jest też cięcie typu bob, maksymalnie sięgające ramion. Można też postawić na krótki pixie cut z lokami.