5 makijażowych błędów, które popełniają panie 50+. Te szczególnie postarzają!

Makijaż dla 50-tek, fot. @nikki_makeup

Nie ma uniwersalnego trendu, który pasuje wszystkim, jednak jest kilka uniwersalnych zasad, których warto się trzymać, jeśli chcesz wydobyć ze swojego wylądu wszystko to, co najlepsze. Dlatego ubrania warto dobierać pod swój typ sylwetki, fryzurę pod kształt twarzy, a makijaż pod typ skóry. A cera dojrzała różni się od skóry nastolatek. Dziś podpowiadam co nie sprawdza się u pań 50+. TOP 5 makijażowe błędy.

Kurtki w KIK na wiosnę dla 50-tek [SPRAWDŹ]

Makijażowe błędy, które najczęściej popełniają 50-tki:

1. Zbyt kryjący i bogaty podkład

Wiele kobiet zaczyna swój makijaż od nałożenia podkładu, dlatego także my od niego zacznę listę najczęściej popełnianych. Po 50-tce, kiedy skóra już nieco straciła na elastyczności i posiada widoczne zmarszczki, warto przekonać się do czegoś lżejszego niż mocno kryjący podkład o bogatej, ciężkiej formule. W tym przypadku zdecydowanie mniej znaczy więcej! Taki fluid nieestetycznie wypełni zmarszczki bardziej je odznaczając, a w dodatku stworzy efekt maski.
W zamian warto użyć punktowo korektora lub lekkiego kremu BB.

2. Wykończenie makijażu sypkim pudrem, tzw. „baking”

Utrwalanie sypkim pudrem, to makijażowe faux pas nie tylko dla 50-tek, ale ogólnie, dla większości kobiet. Chociaż jeszcze spotyka się fanki tzw. „bakingu”, w dobie trendu na naturalność coraz więcej z nas rezygnuje z tego kroku. Zbyt intensywne zmatowanie twarzy tworzy nienaturalny efekt, który doda ci lat!

>> 50-tko, ten makijaż postarza i wygląda sztucznie! W zamian spróbuj tych 3 trików <<

3. Zbyt intensywna kolorówka

Skóra powinna mieć odrobinę koloru, dlatego róż, bronzer czy cienie do powiek są jak najbardziej pożądane w każdym makijażu, niezależnie od wieku lub okazji. Jednak warto zwracać uwagę na odcienie, które wybieramy. Zbyt intensywne lub po prostu nieodpowiednio dobrane do karnacji kolory bardzo skutecznie cię postarzą i stworzą efekt wręcz groteskowy! Paniom po 50-tce szczególnie polecam wybieranie jasnych kolorów – róże, beże i brązy są najbezpieczniejsze.

Matowa szminka

Dla wielu pań to z pewnością zaskoczenie, ale aby uzyskać młodzieńczy, zdrowy błysk na twarzy, warto przystopować z kosmetykami o matowym wykończeniu. Czy to jednak oznacza, że każde użycie ulubionej szminki doda lat? Absolutnie nie, bo liczy się balans. Jeśli postawisz na matowy, wyrazisty kolor upewnij się, że dodasz sobie zdrowego blasku za pomocą rozświetlacza lub perłowego cienia do powiek. Lub po prostu dodaj pielęgnujący olejek, aby stworzyć efekt tafli.

5. Makijażowe błędy: zła technika to najbardziej podstawowy!

Najbardziej oczywisty punt zostawiłam na koniec – dobrze dobrane produkty, ale nałożone złą techniką i tak będą miały efekt postarzający. Dlatego jeśli nie czujesz się pewnie w wykonywaniu makijażu, postaw na bezpieczną opcję. Nie musisz mieć idealnego odcięcia na powiekach czy precyzyjnie zarysowanej linii ust konturowką. Nieprofesjonalny, ale schludny makijaż w zupełności wystarczy.

Czytaj na Lafim.pl: 50-tki stawiają na blond! Ten odcień wyjątkowo odmładza