Odmładzający makijaż dla pań 50+. To kolory dla kobiet, które cenią naturalność

Odmładzający makijaż dla pań 50+, fot. @nikki_makeup

Oprócz stylizacji, najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to jak się prezentujemy jest makijaż i fryzura. O odmładzającej potędze tej drugiej pisałyśmy TUTAJ, jeśli natomiast chcesz sobie odjąć lat za pomocą makijażu, podkreślenie ust to priorytet! Odmładzający makijaż dla pań 50+.

Makijaż dla pań 50+. Nigdy nie zapominaj o ustach!

Usta co prawda nie zdradzają wieku kobiet, natomiast często nie wykorzystujemy potencjału jaki daje ich podkreślenie. Warto więc wiedzieć, jak to zrobić najskuteczniej. A oprócz techniki liczy się też odpowiedni kolor, a nawet wykończenie.

Potęga różu! Delikatny kolor, który odmładza

Trudno o bardziej atrakcyjny kolor niż róż, dlatego to właśnie jego odcienie polecam każdej kobiecie, która chce odjąć sobie lat. W 2023 szczególnie stawiamy na lekkie, naturalne odcienie oraz lśniące wykończenie. Dlatego warto stawiać na kosmetyki „z efektem tafli” – do moich faworytów należy nowość polskiej marki Your Kaya – pielęgnujące olejki z efektem glow.

Ta bluzka z Pepco to powrót do młodości pań 50+. Piękna i tania [SPRAWDŹ]

Szminki, które podbijają naturalny kolor ust

Kobietom, które na co dzień nie używają kosmetyków z kategorii „kolorówki”, mimo wszystko polecam produkty, które chociaż delikatnie podkreślą naturalny kolor ust. Są to wszelkiego rodzaju balsamy, na przykład Nivea Blackbery Shine Lip Balm, który jedynie podbija naturalną barwę. Nieco bardziej ekskluzywnym wyborem jest Clinique Almost Lipstick w kolorze Black Honey – to viralowy kosmetyk internetu!

Makijaż dla pań 50+. Konturówka potrafi zdziałać cuda!

Skoro o mowa o trendach z internetu – w ostatnim czasie na popularności zyskuję metoda powiększania ust na konturówkę. To trik dla kobiet, które potrzebują łatwego i taniego rozwiązania dla niezaawansowanych w technice. Kolor kredki powinien być maksymalnie zbliżony do naturalnej barwy ust, lub który łatwo się z nim zblenduje. Delikatnie obrysowane usta będą wydawały się większe i się wyróżnią.

Czytaj na Lafim.pl: Marzena Rogalska w najmodniejszym kolorze dla 50-latek!