TOP uczesania i cięcia dla dojrzałych. Dodają uroku i są banalne w stylizacji

Sprawdzone fryzury, fot. Shutterstock

50-tko, nie wiesz jaką fryzurę wybrać na wiosnę? Jeśli potrzebujesz odświeżającej, ale subtelnej metamorfozy, podpowiadam, co zrobić z włosami aby uzyskać lekką, kobiecą fryzurę, która odejmie lat!

Odmładzające fryzury dla włosów krótkich. Na co stawiają panie 50+?

Pixie cut to fryzura numer 1 na krótkie włosy

Masz krótkie włosy i nie masz pojęcia jak je nosić żeby wyglądały jednocześnie z klasą, ale niezobowiązująco? No i żeby wystylizowanie ich nie zajmowało wiele czasu? Cięcie pixie cut – krótko po bokach z dłuższą górą daje wiele możliwości. Dłuższe pasma możesz kręcić lub falować albo pozostawiać proste. Ta fryzura atrakcyjnie odsłania twarz, dlatego kobiety wyglądają w niej młodziej!

Klasyka w najlepszym wydaniu! Krótki bob

To fryzura już dla nieco dłuższych włosów, która jest wręcz uwielbiana przez panie 50+. Bob w każdym wydaniu jest elegancki, prosty w utrzymaniu i pasuje większości kobiet. Jeśli nosisz włosy ścięte na prosto, jej plusem jest to, że nie musisz wiele zmieniać. Asymetryczne cięcie to drobna zmiana, a odświeży wygląd.

>> Najgorsze fryzury u 50-tek – nie pozwól, aby fryzjer zrobił ci coś takiego! <<

Fryzury dla 50-tek. Włosy półdługie

Co zrobić, aby zachować długość włosów, ale jednocześnie spróbować czegoś nowego? Postaw na oryginalne uczesania! Odmładzająco działają loki i fale, więc jeśli to dla ciebie nowość, wiosna jest doskonałym momentem na wypróbowanie ich! Oprócz tego sprawdzają się jeszcze te:

Powrót koków i kucyków – odsłonią i odmłodzą buzię!

Chociaż są to fryzury wszystkim doskonale znane, coraz częściej stawiają na nie panie po 50-tce. Polecane są zarówno te schludne uczesania z przedziałkiem na środku, jak i te stylizowane na „roztargnione”. Te drugie wyglądają szczególnie młodzieńczo!

Klasyczne upięcia dla pań po 50-tce, fot. Shutterstock

Wolf cut – fryzura, która podbiła trendy

To fryzura, która króluje nie tyle wśród dojrzałych kobiet, co ogólnie wszystkich pań. Świat oszalał na jej punkcie! Jest stworzona na półdługie włosy, tworzy przepiękne warstwy, które optycznie zwiększają objętość, odciążają je i nadają młodzieńczego look’u. Chociaż ta fryzura wymaga wizyty u fryzjera, długość większości pasm może pozostać bez zmian!

Czytaj na Lafim.pl: Paryski szyk dla pań po 50-tce! Te swetry kupisz w Lidlu za 69,90 złotych