50-tko, zapomnij o tym makijażu! Dodaje lat i podkreśla zmarszczki

Postarzający makijaż, fot. Shutterstock

Niestety, dodanie sobie kilku, a nawet kilkunastu lat za pomocą niewłaściwie wykonanego makijażu jest prostsze niż się wydaje. Źle dobrany kolor, za dużo produktu, a także złe jego rozmieszczenie sprawiają, że możemy podkreślić wszystko to, co próbujmy ukryć – wiek i zmarszczki. Jeśli chcesz tego uniknąć, wystrzegaj się między innymi tych rzeczy.

Idealny kolor na wiosnę dla kobiet po 50-tce [SPRAWDŹ]

Postarzający makijaż: zbyt mocne podkreślenie oczu

Zarówno źle dobrany kolor cienia do powiek, jak i zbyt mocne użycie kredki czy eyelinera, to najszybszy sposób na dodanie sobie kilku lat. W kwestii cieni – unikaj nienaturalnych kolorów, na przykład niebieskiego czy fioletu, oraz perłowego wykończenia.
Jeśli chodzi o podkreślenie oczu eyelinerem – nie nakładaj produktu na linii wodnej oka, a także nie podkreślaj go zbyt intensywnie. Taki makijaż optycznie pomniejszy oko! Efekt delikatnego przydymienia sprawdzi się najlepiej.

>> Tych elementów garderoby unikaj jak ognia. Po 50-tce będziesz wyglądała w nich kiczowato i infantylnie <<

Źle dobrany podkład podkreśli zmarszczki

Zbyt duże krycie, źle dobrany odcień oraz nieodpowiednia ilość produktu to najczęstsze błędy popełniane podczas aplikacji podkładu, typowe dla pań 50+. Każdy z nich doda lat, a do tego jeszcze podkreśli zmarszczki! Dojrzałym paniom poleca się lżejsze formuły (na przykład krem BB lub sam korektor) o satynowym wykończeniu – mat doda lat i stworzy nienaturalny efekt.

W zależności od tego, jakich pozostałych kosmetyków używasz na co dzień, podkład powinien być w odcieniu twojej karnacji, lub, jeśli używasz bronzera, nieco ciemniejszym. W przypadku korektora – nakładamy go w strategicznych miejscach, więc zawsze wybieraj jaśniejszy kolor.

Zbyt mocne podkreślenie ust. To dodaje lat!

Kolejnym błędem, który w swoim makijażu popełniają panie 50+ jest zbyt intensywne lub niedostateczne podkreślenie ust – przeczytasz o tym więcej TUTAJ. Matowe, wyraziste kolory, chociaż potrafią wyglądać pięknie, mogą też być najprostszym sposobem na postarzenie się. Paniom 50+ poleca się produkty o satynowym wykończeniu i naturalnej kolorystyce – to znacznie bezpieczniejszy wybór!

Czytaj na Lafim.pl: 3 stylizacje, w których każda kobieta po 50-tce będzie wyglądała zjawiskowo. Klasa i szyk!