Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Włosy poddają się  działaniu czasu tak samo, jak twarz i ciało. Oznaką upływającego czasu są pojawiające się na skroniach siwe nitki. Siwe włosy bardzo często dodają lat. Dlatego też wiele kobiet po 50 urodzinach decyduje się na zmianę koloru włosów. Jaki kolor włosów dla 50 latki to dobry wybór?

“Kiedy kobieta zmienia kolor włosów to znak, że zaczyna się dla niej nowa epoka”

Modne kolory włosów dla 50 latki

Dobra koloryzacja odmładza natychmiast nie tylko włosy, ale także całą twarz. Odmładzający kolor włosów powinien wyglądać naturalnie, ożywiać twarz oraz pasować do karnacji. Panie, które nie mają jeszcze zbyt dużo siwych nitek, mogą śmiało farbować włosy na kolor zbliżony do naturalnego bądź trochę od niego jaśniejszy. Mankamenty skóry podkreśli czerń, intensywne czerwienie oraz rudości. Gdy siwych włosów jest coraz więcej, najwięcej kobiet decyduje się na rozjaśnienie włosów.

Blond odmładza, nie jest jednak jedynym kolorem, który dodając twarzy świeżości jednocześnie działa odmładzająco. Od oznak upływającego czasu uwagę odwrócą także wyraziste brązy. U szatynek z naturalnie ciepłym, rudawym odcieniu pasm oraz u brunetek o ciepłej karnacji i piwnych albo orzechowych oczach oraz u rudowłosych kobiet świetnie sprawdzi się ciepłu brąz. Dla ciemnych szatynek oraz dla brunetek o chłodnej tonacji włosów i zielonych lub niebieskich oczach wymarzony jest chłodny jasny brąz. Dla szatynek polecany jest także bronde. To  hit gorący polecany na Instagramie. Bronde to fryzura, która łączy w sobie odcienie brązu i koloru blond. Jaki kolor włosów dla 50latki? Karmelowe refleksy we włosach ożywiają koloryt cery, są dobrą propozycją dla brunetek. Najbardziej naturalnie prezentują się w formie ombre, dlatego jest to propozycja dla kobiet o długich lub średniej długości pasmach.

Blond włosy dla 50-latki

Blond odmładza, a do tego zbyt szybko nie są na nim widoczne odrosty. W efekcie można rzadziej odwiedzać fryzjera. Paleta blondów jest wyjątkowo bogata, a to znaczy, że każda kobieta może wybrać ten, który będzie dla niej najbardziej odpowiedni. Dla ciemnych blondynek oraz dla szatynek o ciepłej i chłodnej karnacji wymarzony jest średni blond. Blondynki o ciepłej karnacji oraz szatynki, których twarz pokrywają piegi powinny postawić na średni blond. W przypadku szatynek znaczenie nie ma kolor oczu. Średni blond pasuje do każdego. Srebrzysty siwy to kolejna propozycja. Kolor tej jest odpowiedni dla pań o typie urody z szaroblond lub ciemniejszymi włosami. Nie wszystkie kobiety, które dostrzegły u siebie już nie pojedyncze siwe nitki, ale całe pasma, chcą ukrywać je pod innym kolorem. Srebrzysty siwy dla tych pań jest idealnym wyborem.

Uwaga! Włosy w srebrzysto-siwym kolorze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Kolor ten może łatwo nabrać żółtego odcienia, dlatego należy stosować szampony przeznaczone specjalnie do mycia blond włosów. Można także poprosić fryzjera o aplikację środka tonującego. Środek ten sprawdza się także w przypadku pań, które nie chcą ukrywać siwizny.


Panie, które zdecydowały się rozjaśnić włosy często zapominają o brwiach, których kolor nie może znacznie różnić się od koloru włosów. Dlatego też wybierając kolor blond, koniecznie należy o odcień lub dwa rozjaśnić również brwi.

Jakie kolory włosów odmładzają?

Typowo czarne włosy oraz bardzo ciemne kolory nie są polecane paniom w dojrzałym wieku. Takie kolory podkreślają zmarszczki, sprawiają, że twarz wygląda bardzo blado. Jaki kolor włosów dla 60-latki można więc polecić?  Dobrym rozwiązaniem są jasne brązy, szarości, platyna i oczywiście blondy. Odmładzająco działają także pasemka – przy samej twarzy powinny być najjaśniejsze.  A jaki kolor włosów po czterdziestce? Czterdziestoletnie kobiety są młode, mogą sobie więc pozwolić na więcej szaleństwa na głowie niż kobiety w wieku 50. czy 60. lat. Przy prostych fryzurach świetnie wyglądają ciemne odcienie czerwieni lub brązu. W przypadku fryzur warstwowych nieoceniony jest kolor ombre. We fryzurach z grzywką świetne połączenie stworzą odcienie dwukolorowe.

Czytelnicy pytają, o to jaki kolor włosów dla 50 latki wybrać

Czy jasne włosy odmładzają?

Dojrzałe kobiety powinny wybierać dla siebie kolory, które nie postarzają. Do takich zaliczają się  jasne kolory. A więc tak, jasne włosy natychmiast odejmują lat.

Jaki kolor włosów po 50?

Polecane odcienie włosów dla pań, które ukończyły 50 lat to: jasny brąz (może być z dodatkiem pasemek), szarości, platyna, blond. Panie o rudych włosach powinny po 50-tce wybierać kasztanowe odcienie.

Czy blond odmładza?

To pytanie zadaje wiele kobiet. Blond nie tylko odmładza, ale jest też bardzo praktyczny, bo zbyt szybko nie widać odrostów.