Tego lepiej nie nosić po 50-ce! Ubrania i dodatki, które dodają lat

Lekki, wiosenny płaszcz
stylee_50

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami i ma to odniesienie również w przypadku stylizacji. Nie każde ubrania, buty i dodatki będą uniwersalne bez względu na metrykę. Są rzeczy, których lepiej nie nosić po 50-ce. Dają one niekorzystny efekt.

Ubrania, których lepiej nie nosić po 50-ce

Dla żadnej z pań, nie powinien być niespodzianką fakt, że ubraniami można się odmłodzić lub wręcz przeciwnie – postarzyć nawet o kilka lat. Odpowiednio dobrana odzież oraz dodatki potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Wie o tym wiele kobiet po 50-ce, które skrzętnie tworzą swoje stylizacje i wyglądają przy tym naprawdę zjawiskowo. Są jednak elementy garderoby, których w pewnym wieku już nie wypada nosić. Dają one karykaturalny efekt i lepiej sprawdzają się u nastolatek. Do takich elementów garderoby zalicza się np. bardzo krótka spódnica. U starszych kobiet nie wygląda to korzystnie, często wręcz infantylnie. Zdecydowanie lepszym wyborem jest spódnica tuż przed kolano, do kolana lub midi. Takie stylizacje sprawdzają się u kobiet w każdym wieku i sprawdzą się na o wiele większą liczbę okazji.

spódnice dla 50-latek
spódnice dla 50-latek; fot. @b_oneofakind

Do tego warto postawić na matowe rajstopy. Wiele kobiet zapomina, aby z równie dużą starannością zadbać o ten element garderoby. Modele z połyskiem wyglądają niekorzystnie, dlatego lepiej ich nie nosić po 50-ce i nie tylko. Cieliste, matowe rajstopy dobrane do koloru skóry lub czarne – to o wiele lepszy wybór. Niekorzystnie sprawdzą się także wszelkiego rodzaju crop topy. Bardzo krótkie bluzki królują w stylu młodzieżowym, dlatego panie po 50-ce powinny ich raczej unikać.

ołówkowa spódnica damska
@stylebeyondage

Sprawdź: Fryzury, w których kobiety po 50-ce wyglądają młodo i nowocześnie

Kolory, które dodają lat

Wiadomo już, że ubraniami można uzyskać naprawdę korzystny efekt. Cały wysiłek jednak pójdzie na marne, jeśli postawi się na nieodpowiednią kolorystykę. Odpowiedni dobór stylizacji to ważna kwestia, równie ważne jest jednak wybieranie barw, które idealnie dopełnią całość i nie zepsują efektu końcowego. Do takich zaliczają się ciemne kolory. Czarny, ciemnoszary – tego lepiej nie nosić po 50-ce. Ubrania w takich kolorach mogą dodać nawet 10 lat. Zdecydowanie lepszym wyborem są takie kolory jak beż, kremowy, biały. Dodają one blasku i dzięki nim każda 50-tka będzie wyglądać promiennie. Warto odświeżyć garderobę już teraz, bo zbliżająca się wiosna to czas, kiedy takie kolory w większej mierze królują na ulicach. Każda kobieta po 50-ce powinna się na nie skusić – na pewno tego nie pożałuje

Poznaj: Sekrety stylu Kate Middleton

fot. @stylee_50
cygaretki damskie
@femchic_byme

Sprawdź: Jak postępować że złośliwym mężem?