Upięcia włosów dla 50 latki. Działają odmładzająco i są pełne klasy

fot. @justalpatri

Wbrew pozorom odpowiednie uczesanie może pozytywnie wpłynąć na nasz codzienny wygląd. Nie musisz decydować się na metamorfozę u fryzjera, żeby przejść metamorfozę. Podpowiadamy, jakie uczesania są szczególnie warte uwagi i jak je dopasować do swojego typu urody.

Upięcia dla pociągłej twarzy

Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy jest w stanie nie tylko zatuszować mankamenty urody, lecz także podkreślić jej piękno. Warto pomyśleć o cieniowaniu fryzury, które okalając twarz, podkreśla jej atuty i tuszuje drobne mankamenty. Przy pociągłej twarzy warto wiązać włosy w warkocze typu kłosy lub klasyczne. Takie uczesanie będzie świetnie pasować do takiej buzi.

Czytaj również: Tych fryzur warto unikać po 50-tce. Dodają lat! Niektóre mogą zdziwić

Upięcia dla kwadratowej twarzy

Twarz o kwadratowym kształcie charakteryzuje się wyrazistością rysów twarzy. Do takiej buzi warto zdecydować się na fryzurę z grzywką, przy której przedziałek najlepiej zaczesać na bok. Takie uczesanie łagodzi rysy twarzy i podkreśla urodę.

Czytaj również: Jakie kolory włosów dla 50-latki? Te odcienie odmładzają o 15 lat!

Modne upięcia dla 50-tek

Panie po 50-tce cenią sobie połączenie wygody z elegancją. Rozpuszczone włosy nie zawsze się sprawdzają na co dzień, więc warto zainspirować się uczesaniem, w którym będziesz wyglądać stylowo i modnie. Taką fryzurą jest tzw. messy bun, czyli luźny i nieco nonszalancki kok. Wystarczy, że zbierzesz włosy i luźno je zwiążesz w kok. Ciekawym uzupełnieniem fryzury mogą być dwa luźne kosmyki po bokach twarzy.

Czytaj więcej modowych treści na Avanti24.pl

Q&A

Jak spinać włosy po 50-tce?

Szczególnie modnym i stylowym uczesaniem jest tzw. messy bun, czyli luźno związany kok. W zależności od preferencji możesz go ułożyć na czubku głowy lub z tyłu. Taka fryzura to świetna opcja zarówno na co dzień, jak i na większe wyjście.