Tych fryzur warto unikać po 50-tce. Dodają lat! Niektóre mogą zdziwić

Postarzające fryzury
Postarzające fryzury, fot. Shutterstock

Chociaż wolimy się skupiać na pozytywach, dla naszych czytelniczek chcemy jak najlepiej. Właśnie dlatego dziś skupimy się na włosach, które mają efekt przeciwny od pożądanego. Te postarzające fryzury zostawiamy w 2022 roku, a w nowy wchodzimy z lekkimi, kobiecymi cięciami!

Te cięcia odejmą lat! Odmładzające fryzury dla 50-tek [SPRAWDŹ]

Postarzające fryzury – tych unikaj po 50-tce

50+ lat to już wiek, w którym warto wiedzieć, co jest korzystane dla typu twojej urody, ale jest kilka uniwersalnych „prawd”, które znajdą zastosowanie niemal u każdej kobiety. Te fryzury albo nie mają w sobie „tego czegoś” przez co wydają się nijakie i postarzają, albo po prostu były chwilowym trendem, od którego już odchodzimy.

Postarzające fryzury: długie włosy mogą dodać lat!

Każda kobieta z pewnością w swoim życiu przeszła okres, w którym zapuszczała włosy. Warto jednak pamiętać, że z wiekiem zmienia się ich budowa. Często brakuje na nie pomysłu, a pogarszająca się struktura włosa i utrata objętości sprawiają, że znacznie trudniej o nie zadbać, co w efekcie mocno postarza.

Długie włosy mogą cię postarzać, fot. Shutterstock

>> Jak pielęgnować włosy po 50-tce? Dowiesz się tego tutaj <<

Baleyage. Ulubiona fryzura kobiet po 50-tce odchodzi w niepamięć

Ta fryzura kiedyś królowała, a teraz jest kwintesencją „starszych pań”. Postarza, jest mało oryginalna, a w dodatku wymaga częstych wizyt u fryzjera. Jeśli chcesz nosić krótkie włosy, warto postawić na coś jednokolorowego – szczególnie modne jest teraz noszenie naturalnego koloru!

Koki i upięcia – te postarzają!

Oczywiście nie ma nic złego w schludnej fryzurze i ciasnych kokach, zwłaszcza, że panuje na nie duża moda, ale warto pamiętać, że takie upięcia nadają powagi. Właśnie dlatego częste stylizowanie włosów w taki sposób może ci dodać lat.

Jeśli natomiast pragniesz odwrotnego efektu – młodzieńczego, lekkiego i świeżego – koki także są rozwiązaniem! Tylko, że noszone bardziej nonszalancko. Więcej o nich przeczytasz TUTAJ.

Takie upięcia nadają powagi, przez co mogą postarzać, fot. Shutterstock

Prosta, gęsta grzywka.

W ostatnim czasie na wszelkiego rodzaju grzywki zapanował wielki trend, ale kobietom dojrzałym radzę unikać tych gęstych i ściętych na prosto. Mają tendencje do postarzania, są niemodne i nie pasują znacznej większości z nas. Jeśli natomiast pragniesz delikatnego, kobiecego efektu, postaw na grzywkę kurtynową!

Zobacz też: Ten makijaż odejmie nawet 10 lat! Te triki rozpromienią skórę

Jakich fryzur unikać po 50-tce?

Kobiety dojrzałe zdecydowanie powinny unikać płaskich, zwyczajnych cięć bez objętości, wielokolorowych fryzur, ale także upięć, które nadają zbytniej powagi, przez co mogą mieć efekt postarzający.

Jaką długość włosów nosić po 50-tce?

W wieku dojrzałym warto decydować się na krótsze fryzury – są oryginalniejsze, łatwiejsze w zapanowaniu, a w dodatku nadadzą objętości, którą włosy tracą z wiekiem. Długie włosy niosą większe ryzyko postarzenia.