Jakie kolory włosów dla 50-latki? Te odcienie odmładzają o 15 lat!

50-latka w kolorowej bluzce
frau_mone

Modne kolory włosów dla 50-latki

Koloryzacja, która została indywidualnie dopasowana do potrzeb, odmładza natychmiast nie tylko włosy, ale także całą twarz. Jasne włosy, tak samo, jak ubrania, potrafią świetnie odmłodzić. Dodatkowo jest to kolor dość uniwersalny, więc będzie pasował do większości karnacji.

W tym sezonie niezwykle modnym odcieniem jest popielaty blond. Świetnie sprawdzi się u dojrzałych pań. Kolor ten sprawi, że cera będzie wyglądać bardziej świeżo, a wszelkie niedoskonałości na skórze staną się mniej widoczne. Taki odcień sprawdzi się u kobiet, które mają naturalnie jasne włosy.

Czytaj także: Jakie odmładzające fryzury dla 50-latek? Te cięcia odejmą lat i dodadzą uroku!

Fryzura typu bob dla 50-latki
susirejano

Odmładzające kolory włosów dla 50-latki

Odmładzający kolor włosów powinien wyglądać naturalnie, rozświetlić twarz oraz pasować do karnacji. Dobrym rozwiązaniem są jasne brązy, szarości, platyna i oczywiście blondy. Świetnym wyborem będą jednak odcienie jasnego brązu. Dodatkowo można postawić na refleksy we włosach kilka tonów jaśniejsze od głównego koloru na głowie.

Kluczem odmładzającej koloryzacji jest wybór naturalnych odcieni. Świetlisty brąz to uniwersalny kolor, który będzie pasować do ciepłych typów urody. Najbardziej naturalnie prezentują się w formie ombre, dlatego jest to propozycja dla kobiet o długich lub średniej długości pasmach.

Czytaj także: Tanie sukienki dla 50-latki na każdą okazję. Te modele nadają blasku i odejmują lat!

Sukienki dla kobiet po 50-tce, fot. @b_oneofthekind

Q&A

Jaki kolor włosów dla 50-latki

Dojrzałe kobiety powinny wybierać dla siebie kolory, które nie postarzają. Z tego powodu warto wybierać naturalne odcienie blondu i brązu.

Jaka koloryzacja może postarzać?

Niektórych odcieni lepiej unikać, aby nie dodawać sobie kilku lat. Szczególnie trzeba być ostrożną z głęboką czernią. Ciemne barwy podkreślają szarość cery i optycznie postarzają.