Nie noś tego po 50-tce! Te ubrania dodają lat i kilogramów

ubrania ktore pogrubiaja
fot. @overfiftyfashion

Dzięki różnym fasonom ubrań, a także ich wzorom i kolorom, możemy wpływać na wygląd naszej sylwetki. Można się dzięki nim jednakowo wyszczuplić, ale niestety także dodać sobie kilogramów. Czego unikać, aby wyglądać korzystnie? Właściwie zależy to od naszej sylwetki, ale są ubrania, które pogrubiają większość osób i lepiej pozbyć się ich ze swojej szafy.

Ubrania, które pogrubiają: fasony oversize

Fason oversize jest bardzo modny w ostatnich sezonach, ale niestety nie jest odpowiedni dla każdego. Niektóre kobiety mogą sobie dodać w nim kilogramów. Szczególnie pogrubiające są bardzo luźne sukienki oversize i długie swetry.

Wydawać by się mogło, że ukryją niedoskonałości sylwetki, ale niestety równocześnie pozbawiają one nas kobiecych kształtów i poszerzają w niektórych miejscach. Dużo lepiej sprawdzą się np. sukienki koszulowe lub modele w kształcie litery A. 50-latki powinny też unikać bluzek i swetrów oversize, jeśli noszą je ze spodniami o luźnym fasonie lub rozkloszowanymi spodniami.

Pogrubiające ubrania: bardzo dopasowane fasony

Wrogiem naszej sylwetki są również bardzo opinające ubrania. Takie modele pasują praktycznie tylko tym kobietom, które naprawdę nie mają ani grama tłuszczyku. Panie po 50-tce np. z większym brzuszkiem lub boczkami nie powinny nosić bardzo opinających bluzek, które uwidaczniają te niedoskonałości.

Niekorzystnie wyglądają także dopasowane spodnie, których fason nie pasuje na naszą sylwetkę. Przykładowo, kobiety po 50-tce z masywniejszymi udami i krótkimi nogami, powinny unikać np. jeansów skinny, szczególnie z krótką nogawką, która jeszcze dodatkowo skraca nogi. W takim wypadku lepiej wybrać np. dzwony lub modele z prostą nogawką.

Czytaj też: Tych rzeczy unikaj jak ognia. Po 50-tce będziesz wyglądała w nich kiczowato i infantylnie

Ubrania, które pogrubiają: z bufiastymi rękawami i bufkami

Bufiaste rękawy są trudne do stylizowania i często pogrubiają. Sprawiają, że góra sylwetki jest znacznie poszerzona i nieproporcjonalna w stosunku do dołu. Wyjątkiem są kobiety po 50-tce, które mają szerokie biodra, czyli sylwetkę typu gruszka. Wtedy bufiaste rękawy mogą pomóc wyrównać proporcje ciała i sprawić, że będziesz wyglądać lepiej. Jeśli jednak jesteś klepsydrą, masz figurę prostokąta lub wąskie, drobne biodra to lepiej unikać ubrań z bufiastymi rękawami, które optycznie mogą pogrubić. Takie ubrania nie są też odpowiednie dla kobiet z większym brzuchem.

Niektóre wzory i falbanki też mogą dodać kilogramów

Ubrania, które pogrubiają to również te wyróżniające się dużymi wzorami. Szczególnie trzeba uważać na modele mające printy w miejscach naszych problematycznych partii ciała. Przykładem są duże kwiaty na wysokości brzucha lub grochy np. w okolicach bioder. Lepiej unikać też poziomych, szerokich pasów w kontrastowych kolorach.

Pogrubiające mogą być też falbanki. Szczególnie dotyczy to rozkloszowanych spódnic z dużymi falbanami, ale także bluzki z tymi detalami. Hiszpanki z odsłoniętymi ramionami i z falbankami przy dekolcie poszerzają i pogrubiają, szczególnie u osób o figurze typu odwrócony trójkąt.

Czytaj też: W tych sukienkach 50-latki rozkwitają wiosną! Kolorowe, wygodne i doskonale leżące