Te proste upięcia dla 50-latek można zrobić w kilka chwil! Stylowe i efektowne

proste upiecia
fot. @anantolinfifty

Wiele kobiet decyduje się na rozpuszczone włosy, ale czasem warto je jakoś upiąć. Nie musi to być nic trudnego! Czasem wystarczy tylko jedna gumka i nawet w mniej niż minutę możemy wyczarować modne i proste upięcia dla 50-latek.

Proste upięcia dla 50-latek: koczek na co dzień

Fryzura typu kok może kojarzyć się z wytwornym upięciem, bo kiedyś faktycznie właśnie taka forma była najpopularniejsza i najmodniejsza. Gładko zaczesane włosy, bez żadnego wystającego kosmyka, a kok ozdobiony czasem specjalną spinką. Obecnie bardzo modne są koczki, które można określić jako nieidealne, artystyczne i w nieładzie. Takie modne uczesanie jest idealne na co dzień. Bardzo łatwo je zrobić samodzielnie i nie trzeba poświęcać na nie wiele czasu. Wystarczy zebrać włosy w kucyk i zawinąć w koczek nad karkiem.

Takie proste upięcie dla 50-latek można zrobić nawet z włosów sięgających tuż za ramiona. Fryzura tego typu doda młodzieńczości i luzu. Jeśli masz gęste włosy lub lubisz mieć częściowo zakrytą twarz, możesz pozostawić kilka kosmyków po bokach.

Modna fryzura na co dzień: kucyk

Trudno sobie wyobrazić łatwiejszą fryzurę niż kucyk. Prostota często łączy się ze stylowym wyglądem, co dobrze sprawdza się w tym właśnie przypadku. Kucyk to fryzura dla osób w każdym wieku, a po 50-tce może wizualnie odmłodzić. Takie upięcie jest też oczywiście praktyczne i bardzo wygodne.

Najbardziej popularny i uniwersalny jest kucyk zrobiony na wysokości połowy głowy. Wygląda efektownie i kobieco. To proste upięcie idealne na każdą okazję, zarówno do pracy, jak na spotkanie ze znajomymi lub imprezę. Oczywiście można go jakoś ciekawie urozmaicić, np. gumką ze wstążką lub biżuteryjnymi spinkami.

Czytaj też: Modne kolory włosów dla 50-latek na wiosnę! Kobiece i dodające uroku. Nie bój się metamorfozy

Asymetryczne upięcia dla 50-latek

Wyżej wymienione upięcia są zazwyczaj dość symetryczne, często z przedziałkiem pośrodku głowy lub zaczesanymi gładko włosami. Można jednak zdecydować się też na upięcie asymetryczne, które często dodaje oryginalności.

Dobrym pomysłem jest fryzura ze spinkami wsuwkami, która najlepiej wygląda na półdługich włosach. Połowę włosów zaczesuje na jedną stronę i spina wsuwkami lub większą spinką. Część z mniejszą ilością włosów także spinamy kilkoma spinkami. W ten sposób można pozostawić włosy rozpuszczone, ale zarazem ciekawie upiąć je i odsłonić twarz. Takie proste upięcia dla 50-latek to dobry wybór nawet na uroczyste wyjście, np. wesele.

Czytaj też: Najgorsze fryzury u 50-tek – nie pozwól, aby fryzjer zrobił ci coś takiego!