Te wygodne fryzury na lato są idealne dla 50-latek. Modne, stylowe i do zrobienia w 5 minut

wygodne fryzury na lato
fot. @pilardearce

Latem warto postawić na wygodną fryzurę. Co to oznacza? Powinna być łatwa do zrobienia, ale także praktyczna, nieprzeszkadzająca w codziennych czynnościach i dodatkowo dobra na upalne dni. Najlepiej jak kark jest odsłonięty, bo wtedy jest po prostu chłodniej. Jakie są modne i wygodne fryzury na lato dla 50-latek? Zobacz 3 inspiracje!

Wygodne fryzury na lato: koczek z tyłu głowy

Jedną z najwygodniejszych fryzur na lato jest prosty koczek. Równocześnie jest ona stylowa i praktyczna, bo włosy nie opadają na szyję, co jest istotne podczas upalnych dni. Modne koczki bardzo pasują kobietom po 50-tce.

Można zdecydować się zarówno na perfekcyjne upięcie z gładko zaczesanymi włosami i zebranymi włosami w całości, jak i koczek w nieładzie, bardziej nonszalancki. Obydwie te wersje są kobiece i trzeba sprawdzić w której lepiej się czujemy i co bardziej pasuje do naszej osobowości i stylu. Gładki kok najczęściej jest umiejscowiony z tyłu, tuż nad karkiem lub na środku głowy. Jeśli lubisz jak włosy okalają twoją twarz, możesz kilka kosmyków zostawić po bokach.

Czytaj też: Trendowe spódnice dla 50-latek w Lidlu za 45 zł. Są idealne na wiosnę i lato

Komfortowa fryzura na lato: bun lift

Kobiety lubiące niebanalne rozwiązania mogą postawić również na koczek typu bun lift. W tym wypadku znajduje się on na czubku głowy. To dobry wybór dla kobiet, które chcą optycznie wysmuklić twarz. Taka fryzura może wydawać się odpowiednia tylko dla bardzo młodych osób, ale wcale tak nie jest! Kobiety po 50-tce również chętnie noszą właśnie ten typ koka, co można zobaczyć na przykładzie niektórych blogerek 50+ na Instagramie.

Bun lift nie tylko optycznie wyszczupla twarz, ale także odmładza. Można zdecydować się na koczek elegancki, wykonany z gładko uczesanych włosów, lub tzw. messy bun, czyli pozostawić je w lekkim nieładzie. Ciekawą alternatywą jest także half bun, w którym część włosów jest rozpuszczona, a druga część zebrana jest właśnie w koczek na czubku głowy.

Prosty kucyk na upalne dni

Mówiąc o wygodnych fryzurach na lato nie można zapomnieć oczywiście o klasyce. Prosty kucyk to fryzura, którą można zrobić szybko i prosto. Paniom po 50-tce szczególnie dobrze pasuje kucyk umiejscowiony z tyłu głowy, mniej więcej na środku. Taka fryzura jest bardzo uniwersalna. Sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na co dzień.

Kucyk jest także idealnym remedium na upalne dni! Jeśli chcesz dodać tej fryzurze trochę oryginalności, możesz zdecydować się na ciekawe akcesoria. W ostatnim czasie modne są np. duże gumki typu scrunchie, szczególnie te wykonane z jedwabiu. Mają lekki połysk i piękne kolory. Można też zdecydować się na modele z eleganckimi wstążkami.

Czytaj też: Te 3 kolory dodają lat i mogą podkreślić niedoskonałości po 50-tce. Lepiej ich unikać