Tych butów lepiej unikać po 50-tce. Chociaż modne, są niepraktyczne!

Wkrótce porzucimy botki i „wskoczymy” w lżejsze, znacznie bardziej wiosenne buty, dlatego już teraz warto wiedzieć co się będzie nosić w tym sezonie. A jest kilka modeli, których panie 50+ powinny unikać – chociaż mogą być modne, często wyglądają infantylnie, źle prezentują sylwetkę. To wyjątkowo niepraktyczne buty na wionę:

>> Tych rzeczy unikaj jak ognia. Po 50-tce będziesz wyglądała w nich kiczowato <<

Niepraktyczne buty dla 50-tek: kolorowe trampki

Kolorowe buty, owszem, potrafią wyglądać dobrze, ale trampki są wyjątkowo trudne do wystylizowania, aby nie wyglądały infantylnie. Często okazują się też mocno niepraktyczne. Chociaż sam fason potrafi wyglądać dobrze, i pasuje raczej do wszystkiego, tym razem wyrazista kolorystyka może być problemem. Warto stawiać na nieco bardziej neutralne kolory – czerń, biel lub beże. Jeśli natomiast pragniesz typowo wiosennego modelu, kwiaty lub kolorowe akcenty na jasnych trampkach wyglądają pięknie!

Unikaj tych kolorów po 50-tce [SPRAWDŹ]

50-tko, tych butów unikaj! Modele na „kaczuszce”

Ponownie wróciła moda na obcas typu kaczuszka. Z pozoru wydaje się być idealny dla pań po 50tce – niski, stabilny i wygodny, niestety wskazane jest aby go unikać. Dlaczego? Może optycznie powiększyć sylwetkę, zwłaszcza łydki, a do tego prezentuje się dosyć niezgrabnie. W zamian warto postawić na klasyczne czółenka lub słupek – nie mniej wygodne, a znacznie bardziej atrakcyjne!

Obcas kaczuszka wygląda niezgrabnie, fot. Shutterstok

Baleriny? Tak, ale tylko niektóre!

Kolejnym modelem, który jest dość ryzykowny po 50-tce są baleriny. Wiele kobiet może to zdziwić, ponieważ są to jedne z bardziej uniwersalnych, wygodnych i lubianych butów, jednak nieodpowiednio dobrany model potrafi wyglądać bardzo niezgrabnie. Dojrzałym kobietom szczególnie polecam niezawodną klasykę – skórzane, czarne lub w stonowanej kolorystyce i bez zbędnych ozdób. Taki model nie może zawieść!

Z kolei wszelkiego rodzaju paski na kostce mogą mocno zaburzyć proporcje sylwetki i skrócić nogę, a wyraziste kolory czy modele z koralikami i innymi akcentami są po prostu mniej praktyczne. Jeśli masz jednak na nie pomysł, warto je nosić.

Czytaj na Lafim.pl: Blogerki 50+ pokazują trendy na wiosnę! Królują wyraziste kolory