Proste fryzury na wesele z krótkich włosów dla 50-latek. W tym bobie będziesz wyglądać po królewsku!

fryzury na wesele krotkie wlosy
fot. @susirejano

Każdy gość na weselu chce wyglądać wyjątkowo i elegancko. Fryzura na tę okazję powinna być kobieca i na pewno warto zdecydować się na trochę inny wygląd włosów niż codzienny. Fryzury na wesele krótkie włosy często można zrobić samodzielnie w domu! Mogą być proste lub bardziej efektowne.

Fryzury na wesele krótkie włosy dla 50-latek: fale lub burza loczków

Kręcone włosy, loczki, a nawet delikatne fale, zawsze dodają romantyczności fryzurze. Jeśli na co dzień masz proste włosy, to na pewno zrobisz wrażenie, jeśli na wesele zdecydujesz się je trochę zakręcić. Taka fryzura na wesele z krótkich włosów jest nie tylko efektowna, ale także może wizualnie zwiększyć objętość włosów, dlatego to dobry pomysł dla kobiet, których włosy są cienkie i rzadkie. Na loczki mogą zdecydować się nawet panie z krótkimi włosami typu pixie cut. Sprężynki i fale wyglądają świetnie także w przypadku krótkiego boba. Jak zrobić taką fryzurę? Klasyczne loki na krótkich włosach najłatwiej zrobić papilotami lub lokówką.

Z kolei delikatne, kręcone włosy można zakręcić za pomocą prostownicy. Pamiętaj, że wysoka temperatura może szkodzić kosmykom, dlatego chroń je za pomocą kosmetyków termoochronnych.

Asymetryczne upięcie włosów na wesele

Wśród modnych fryzur na wesele są proste upięcia, które można wykonać w szybki sposób i za pomocą kilku wsuwek. Można je już zrobić już z krótkiego boba, który sięga wysokości uszu. Wystarczy zebrać większość włosów po jednej stronie (ok. 2/3) i spiąć spinkami. Po stronie z mniejszą ilością włosów również je zepnij, dzięki czemu będą wyglądać elegancko.

fryzury na wesele krotkie wlosy
fot. @petradieners

Taka asymetryczna fryzura na wesele jest prosta do zrobienia, a efektowna. Po stronie z większą ilością włosów można postawić na jakąś ozdobną, modną spinkę. Plusem takiego ułożenia włosów jest również wygoda, którą na pewno docenią kobiety po 50-tce.

Czytaj też: Nieoczywiste kolory włosów dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu

Fryzury na wesele z krótkich włosów: gładko zaczesane do tyłu

Włosy gładkie i zaczesane do tyłu wyglądają bardzo stylowo, nowocześnie i elegancko. To fryzura, którą można zrobić praktycznie z każdej długości włosów, oprócz tych naprawdę bardzo krótkich. Jak ułożyć te włosy w ten sposób, aby przetrwały całe przyjęcie weselne? Nie obejdzie się bez utrwalających środków do stylizacji.

Boki można utrwalić za pomocą żelu do włosów, natomiast włosy na górze utrwal za pomocą lakieru. Ważne: taką fryzurę na wesele można zrobić tylko z prostych kosmyków, dlatego jeśli twoje naturalne są kręcone, wcześniej koniecznie je wyprostuj.

Czytaj też: Bujna fryzura po 50-tce? Tak w 3 krokach uniesiesz włosy u nasady!