4 krótkie fryzury na lato dla 50-latek. Ta z surferskimi falami może dodać gęstości włosom

krotkie fryzury na lato
fot. @susirejano

Lata często są upalne, dlatego krótkie fryzury są idealne na tę porę roku. Ponadto takie cięcia są praktyczne, stylowe, bardzo łatwe w pielęgnacji. Obawiasz się, że będziesz w nich wyglądać męsko? Zobacz krótkie fryzury na lato, które na pewno nie odejmą ci kobiecości.

Krótkie fryzury dla 50-latek: micro bob

Bob nadal jest modną fryzurą, ale doczekał się wielu różnych wersji. Jedną z najmodniejszych jest micro bob. To krótkie włosy, które kończą się mniej więcej na wysokości uszu. Bob w tej wersji jest możliwy do zrobienia zarówno z prostych, jak i kręconych włosów. Bardzo modny jest w wersji „messy”, czyli w artystycznym nieładzie.

Kręcone kosmyki świetnie łagodzą rysy twarzy i dodają kobiecości. Taka krótka fryzura na lato jest bardzo łatwa w pielęgnacji i daje wiele możliwości stylizowania. Czasem włosy można zaczesać na bok, innym razem z przedziałkiem pośrodku, a nawet urozmaicić je modnymi akcesoriami. Komu najlepiej pasuje to modne cięcie? Kobietom z twarzą drobną, np. o trójkątnym kształcie oraz ze smukłą szyją.

Pixie cut i pixie bob: bardzo krótkie fryzury na lato

Na lato bardzo praktyczne są również włosy obcięte na tzw. chłopczycę. Pasują wielu kobietom, szczególnie że można zdecydować na różne rodzaje cięcia. Najbardziej popularne bardzo krótkie fryzury na lato to pixie cut i pixie bob. Pierwsze cięcie wyróżnia się dłuższymi włosami z przodu i krótszymi po bokach i z tyłu. Włosy mogą być gładko zaczesane, albo ułożone bardziej niesfornie, z pazurem. Pixie bob to z kolei cięcie idealne dla kobiet, które wolą jednak trochę dłuższe włosy.

Tak samo jak pixie cut, eksponuje szyję i może odmłodzić, dlatego sprawdzi się świetnie dla pań po 50-tce. Ponadto obydwie fryzury są stylowe i pełne klasy, dobre dla pewnych siebie kobiet, które lubią wyglądać nowocześnie.

Czytaj też: Rozświetlające kolory włosów dla 50-latek. Ta koloryzacja dodaje świeżości i kobiecego uroku!

Krótka fryzura z surferskimi falami

W trendy wpisują się również włosy do linii brody, lekko pofalowane. Kosmyki ułożone w surferskie fale świetnie sprawdzą się latem i to nie tylko nad morzem.

Takie włosy wyglądają lekko i bardzo kobieco. Panie po 50-tce mogą połączyć je z jakąś ciekawą koloryzacją. Strzałem w dziesiątkę będzie balejaż, który pięknie łączy kilka tonów tego samego koloru farby do włosów. Takie krótkie fryzury na lato wyglądają efektownie, a w dodatku dodają gęstości włosom.

Czytaj też: Tak 50-tki dbają o włosy! Te maski nawilżą i nabłyszczą włosy. To koszt kilku złotych