Nieoczywiste kolory włosów dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu

Rudy- modny kolor włosów dla 50-latek
Fot. Instagram, @themiddlepageblog

Przyjęło się, że kolory włosów dla 50-latek to przede wszystkim takie klasyki, jak popielaty lub miodowy blond czy ciepły brąz. Nie są to jednak jedyne opcje! Dojrzałe kobiety również mogą podążać za trendami i decydować się na modne i nowoczesne koloryzacje. Wiek to tylko liczba i nie należy się nią zbytnio przejmować.

Nieoczywista koloryzacja dla dojrzałych kobiet. Miedziany

Jednym z najmodniejszych kolorów włosów na sezon wiosna-lato 2023 jest miedziany. Jest on niezwykle wyrazisty i oryginalny, a jednocześnie elegancki. Kolor miedziany sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i długich włosach. Kobiety o zimnym typie urody lepiej będą wyglądały w jasnych rudościach, zaś te o ciepłym – w nieco ciemniejszych odcieniach kasztanu czy mahoniu.

Jeśli rude włosy wydają ci się zbyt ekstrawaganckie i myślisz, że nie czułabyś się w nich dobrze, możesz zacząć od miedzianych pasemek. Wyglądają one świetnie na ciepłych odcieniach brązu.

Modne kolory włosów dla 50-latek. Siwy

Większość dojrzałych kobiet skrupulatnie ukrywa swoje siwe włosy. Wydaje im się, że to oznaka starości. Nic bardziej mylnego! Siwe włosy od kilku sezonów utrzymują się wśród najgorętszych trednów, więc możesz z dumą nosić swoje srebrno-białe kosmyki. Kolor siwy nie powinien być jednak „płaski” i jednowymiarowy. Sekretem udanej koloryzacji są jaśniejsze, srebrne refleksy, które dodadzą fryzurze głębi. Sprawią one również, że włosy optycznie nabiorą objętości.

Kolor siwy nie jest idealny dla każdego. Zdecydowanie lepiej wyglądają w nim panie o typach urody zima lub lato. Siwe włosy doskonale zgrają się z ich chłodnym odcieniem skóry i oczu. Jeśli masz ciepły typ urody i brzoskwiniową lub oliwkową cerę. farbowanie się na szaro może nie być najlepszym pomysłem.

Koloryzacja dla pani po 50-tce. Brzoskwiniowy blond

Jeśli jesteś miłośniczką jasnych włosów i zazwyczaj farbujesz je na blond, mamy dla ciebie nowoczesną propozycję. Przy najbliższej wizycie u fryzjera, zamiast popielatego czy miodowego odcieniu, postaw na brzoskwiniowy! Efekt z pewnością będzie piorunujący. Blond będzie posiadał subtelne, różowe i pomarańczowe refleksy. Dzięki tej koloryzacji cera będzie wyglądała zdrowo i promiennie.

Zobacz też: Te fryzury dodadzą gęstości włosom i złagodzą rysy twarzy! 50-latki wyglądają w nich kobieco i stylowo