Czego matka panny młodej nie powinna zakładać na wesele? Oto najczęściej popełniany błąd

Instagram.com/@pilardearce
Instagram.com/@pilardearce

Ślub dziecka to zawsze niesamowicie ważne wydarzenie dla rodziców. Jednak jako matka panny młodej masz wyjątkowo wiele ważnych zadań do wykonania zarówno przed weselem, jak i w trakcie. W tym wszystkim nie możesz jednak zapomnieć o sobie! W trosce o swoją stylizację pamiętaj, że istnieją pewne rzeczy, których nie powinnaś na siebie ubierać tego szczególnego dnia. Przedstawiamy najgorsze modowe błędy, jakich wystrzegać należy się na ślubie własnego dziecka. 

Sprawdź też: Długie włosy po 50-tce. Jakie fryzury będą odmładzać i jak o nie dbać?

Jakich błędów modowych wystrzegać się na ślubie własnego dziecka? O tym warto pamiętać

Nie jest niczym odkrywczym, że na weselu twojej córki chodzi przede wszystkim o to, aby cieszyć się tym wyjątkowym dniem razem z rodziną i przyjaciółmi. Wybierając swoją stylizację, pamiętaj o tym, że w tym czasie swoim ubraniem nie powinnaś przyćmić panny młodej. Jakich modowych błędów z pewnością należy się wystrzegać? 

  • Założenie bieli lub kremu 

To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Szykując się na ślub swojego dziecka, pamiętaj, że te kolory zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Odcienie te nie powinny być więc noszone przez nikogo innego. Jako matka panny młodej, wybierz odcień, który dobrze ci służy i będzie komplementował zarówno twoją karnację, jak i kolor włosów. 

  • Zbyt skąpa lub obcisła suknia 

Również wybieranie zbyt skąpiej lub obcisłej sukni tego dnia jest błędem, którego wystrzegać powinnaś się jak ognia. Nie zapominaj, że twoja rola na weselu własnego dziecka nie ulega na rywalizowaniu z innymi kobietami o uwagę. Warto postawić na kreację, która będzie elegancka i szykowne i zrezygnować z przesadnie wyzywającej sukni. Dobrym pomysłem może być także wybór sukienki z dłuższym dołem, co pozwoli Ci poczuć się bardziej komfortowo i swobodnie w tańcu.

  • Zbyt wysokie obcasy 

Nawet jeżeli na co dzień jesteś zwolenniczką eleganckich butów na wysokim obcasie, pamiętaj, że na weselu swojego dziecka będziesz musiała spędzić wiele czasu na nogach. Warto postawić więc na wygodnie obuwie, które nie będą przeszkodą podczas poruszania się po sali tanecznej i nie odbiorą ci radości ze wspaniałego dnia. 

  • Nadmierna ilość biżuterii 

Czy wiedziałaś, że zbyt dużo biżuterii może jedynie przytłoczyć twój strój i zrobić niepożądane wrażenie? Tego dnia skup się na delikatnych lub dobrze dopasowanych dodatkach, które podkreślą twoją elegancję i urodę.