Bujna fryzura po 50-tce? Tak w 3 krokach uniesiesz włosy u nasady!

Sposoby na uniesienie włosów od nasady
Sposoby na uniesienie włosów od nasady, fot. @kelly.o.doherty

Jeśli twoim problemem są włosy, które w kilkadziesiąt minut po stylizacji tracą na objętości lub w ogóle jej nie mają, a ty często zadajesz sobie pytanie jak unieść włosy u nasady, tych kilka sposobów jest dla ciebie! Chociaż nie zależy to od wieku, a raczej struktury włosa, istnieje większe prawdopodobieństwo, że panie 50+ nie znają tych trików! A są one naprawdę proste i nie wymagają wiele wysiłku.

Jak unieść włosy u nasady? Regularne oczyszczanie skóry głowy to klucz do sukcesu!

Wszystko zaczyna się od pielęgnacji! Oczyszczona skóra głowy jest niemniej ważna, jak twarzy i ciała, dlatego upewnij się, że regularnie (maksymalnie raz w tygodniu) stosujesz kosmetyki złuszczające i oczyszczające. Polecane do tego są enzymowe peelingi trychologiczne (peelingi mechaniczne znacznie ciężej spłukać) lub szampony oczyszczające. Takie w swojej ofercie posiada, np. drogeryjna marka Anwen, Resibo, Tołpa czy YOPE. Posiadają one w swoim składzie kwasy AHA, które dogłębnie oczyszczą skórę głowy, co w efekcie przyczyni się do świeżej, lekkiej i bujnej fryzury.

Pamiętaj żeby nie przeciążać włosów u nasady maskami lub odżywkami! Nawet dokładnie spłukane mogą sprawić, że twoje włosy znacznie szybciej oklapną. Takie produkty nakładaj jedynie na długość włosów, a nie na skórę głowy.

>> Rozświetlające kolory włosów dla 50-latek <<

Odpowiednie modelowanie włosów. Pamiętaj o tym susząc włosy!

Jeśli na co dzień do stylizacji włosów używasz suszarki, bardzo prosto możesz zwiększyć ich objętość. Nowsze modele posiadają odpowiednią końcówkę, która z wyglądu przypomina duży grzebień. Dzięki niej rozdzielisz pasma i delikatnie uniesiesz włosy. Jeśli jej nie posiadasz, nic straconego! Wysusz włosy głową w dół delikatnie przeczesując je palcami. Pamiętaj, żeby robić to zimnym nadmuchem – dzięki temu włosy pozostaną świeże przez dłużej!

Manicure japoński dla 50-tek. To sposób na kruche paznokcie! [SPRAWDŹ]

Pomóż sobie kosmetykami! Specjalne formuły unoszące włosy u nasady

Wykonawszy dwa poprzednie kroki nie zostało nic innego, jak utrwalić efekt, aby móc się cieszyć bujną fryzurą przez cały dzień. Możesz do tego wykorzystać zarówno suchy szampon, jak i specjalne do tego przeznaczone kosmetyki teksturyzujące włosy dostępne w każdej drogerii.

Czytaj także: Fryzura Małgorzaty Kożuchowskiej pasuje niemal każdemu! W tym cięciu 50-latki prezentują się świetnie