Niedawno skończyłaś 50 lat i regularnie się nie wysypiasz? Uważaj! Brak snu może wpłynąć na twój wygląd

śpiąca kobieta 50+
shutterstock.com

Niedawno skończyłaś 50 lat i coraz częściej odczuwasz, że zaczynają dręczyć cię problemy ze snem? Nie bagatelizuj tego! Okazuje się, że brak snu i odpowiedniego wykpienia się może znacząco wpłynąć zarówno na twoje zdrowie, jak i wygląd. 

Dlatego jeżeli na ostatnio czujesz się mniej wypoczęta, nie zdziw się, że za jakiś czas mogą zacząć pojawiać się na twojej twarzy cienie pod oczami oraz opuchnięte powieki. Również skóra może zrobić się z tego powodu bardziej szorstka. Wciąż zastanawiasz się co zrobić, aby lepiej się wysypiać? Przedstawiamy kilka zmian w stylu życia, których wprowadzenia może poprawić jakość twojego snu. 

Sprawdź też: Ten gadżet dla 50-latek zmniejsza widoczność zmarszczek i poprawia krążenie. Kupisz go za kilkanaście złotych

Jakich nawyków powinnaś wyzbyć się, aby lepiej się wysypiać? Podpowiadamy!

Po pierwsze, zadbaj o odpowiednie warunki snu. Twoja sypialnia powinna być przede wszystkim cicha, ciemna, jak również chłodna! Przed snem warto wywietrzyć pokój, w którym planujesz się zdrzemnąć nawet na chwilę. Zdecydowanie opłaca się również zainwestować w dobrej jakości materac oraz poduszki, które zagwarantują ci wygodne i prawidłowe ułożenie ciała podczas snu.

 

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Po drugie, warto również zwrócić uwagę na nasze nawyki przed snem. Przede wszystkim zaleca się niespożywanie ciężkostrawnych posiłków oraz alkoholu i kofeiny na kilka godzin, zanim położysz się do łóżka. Unikat także aktywności fizycznej tuż przed pójściem spać. Zamiast tego spróbuj się zrelaksować. Możesz np posłuchać muzyki relaksacyjnej, poczytać książkę, wziąć ciepłą kąpiel, czy nawet zaparzyć i wypić ziółka. 

Po trzecie i być może najważniejsze — nie korzystaj z telefonu, tabletu, ani komputera tuż przed snem. Dlaczego jest to takie istotne? Niebieskie światło emitowane przez te urządzenia hamuje produkcję melatoniny, hormonu, który reguluje rytm dobowy organizmu i pomaga w zasypianiu. 

Pamiętaj, że regularność snu ma ogromne znaczenie dla jego jakości. Dlatego jeżeli chcesz na dłużej zachować młody i zdrowy wygląd, zacznij dbać o swoje nawyki snu. Możesz stworzyć sobie regularny harmonogram snu i postarać się go trzymać! Upragnione efekty zaczną pojawiać się szybciej, niż kiedykolwiek byś o tym pomyślała.