Najpiękniejszy makijaż na wesele dla 50-tek. Prosty, a efekt „WOW” gwarantowany

Makijaż na wesele dla 50-tek
Makijaż na wesele dla 50-tek, fot. @nikki_makeup

Makijaż na wesele dla 50-tek, zdecydowanie ma się różnić od tego, który wykonujemy na co dzień. Powinien być mocniejszy, bardziej wyrazisty i bezbłędnie dopasowany zarówno do kreacji, jak i fryzury. Na te rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę!

>> Czego unikać w makijażu po 50-tce? Zamiast pudru użyj tego kosmetyku! Efekt cię zaskoczy <<

Makijaż na specjalne okazje dla kobiet 50+

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać makijaż na wesele, ale obawiasz się, że nie opanowałaś odpowiedniej techniki, jest kilka sposobów, którymi sprawisz, że nawet klasycznie wykonana stylizacja zrobi „efekt wow”. Chociaż na co dzień doradzamy naturalność, wesele to okazja, aby popuścić wodze fantazji! Podkreśl oczy, użyj kosmetyków o satynowym lub brokatowym wykończeniu lub wybierz niecodzienny kolor! Warto także wybierać lepiej napigmentowane kosmetyki – dzięki nim łatwiej będzie ci osiągnąć pożądany efekt, jeśli nie wiesz jak budować kolor.

Wyrazisty, ale nie przesadzony – taki powinien być makijaż na wesele dla 50-tek

We wszystkim trzeba mieć umiar, dlatego warto podkreślić, że chociaż wyrazistsze podkreślenie rysów twarzy jest przy specjalnych okazjach mile widziane, nie można zapominać, że zbyt intensywny makijaż postarza. Dlatego wybierz atut, na którym chcesz skupić uwagę i dopracuj go do perfekcji!

Rozświetlone, romantyczne oko – smokey eye dla 50-tek

50-tkom, które zdecydują się na podkreślenie oczu, szczególnie polecamy niezawodny rozkład cieni – w kąciku jaśniejsze kolory o perłowym wykończeniu, które płynnie przechodzą w ciemniejszy efekt smokey eye. To wbrew pozorom łatwy do wykonania efekt! Nie zapomnij nieco przyciemnić dolnej powieki, ale unikaj makijażu na linii wodnej – jeśli jednak się zdecydujesz, wybieraj jasne kolory. Otworzą i optycznie powiększą oko.

Makijaż na wesele dla 50-tek: w podkreślonych ustach poczujesz się kobieco

Jeśli za swój największy atut uważasz usta, nie wahaj się – wydobądź z nich to, co najpiękniejsze. Wyraźnie odcięta linia i precyzyjnie wykonany makijaż sprawią, że to pierwsze w twoim wyglądzie, co przykuje spojrzenie. Na swój ulubiony kolor nałóż błyszczy, aby stworzyć efekt tafli i uwypuklić usta.

Zobacz też: Fryzury na wesele dla dojrzałych kobiet. Jak uczesać długie włosy? [ZDJĘCIA]