Modne fryzury dla kobiet po 50-tce. Te cięcia optycznie odmładzają i dodają uroku!

Odmładzające fryzury dla 50-tek
Odmładzające fryzury dla 50-tek, fot. @susirejano

Nic tak nie odmładza, jak ostre cięcie! Chociaż nie każdej 50-tce się to podoba, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla dojrzałych kobiet są krótkie lub półdługie fryzury. Wyglądają schludniej, ładniej eksponują twarz i szyję, a do tego, w większości przypadków, odmładzają. Oto najlepsze odmładzające fryzury po 50-tce.

Bob to lubiana przez 50-tki fryzura. To jego odmładzające wersje!

Blunt chop

Nieco zapomniana fryzura, która święciła triumfy w 2021 roku, wraca do nas w tym sezonie. Odświeżenie boba w najklasyczniejszej wersji – w długości delikatnie za ucho, z równymi, ostro zakończonymi pasmami i delikatną grzywką. To cięcie idealne nie tylko dla 50-tek, ale też dla posiadaczek raczej rzadkich i cienkich włosów. Równe, ale krótkie kosmyki nadadzą optycznie objętości, a cała fryzura odmłodzi twarz.

Asymetryczny bob do ramion

Długie włosy nie są polecane kobietom dojrzałym, dlatego „do ramion” to ich maksymalna długość. Jednak da się z niej wyczarować wiele dobrego. Do popularnych fryzur należy asymetryczny bob (tzw. angled bob), który charakteryzuje się sporo krótszymi włosami z tyłu, a najdłuższe, przednie pasma sięgają zazwyczaj wysokości szczęki. Jej zaletą jest to, że oprócz młodzieńczego wyglądu, przepięknie wysmukla też twarz.

Odmładzające fryzury po 50-tce: dodaj grzywkę!

Jeśli nie chcesz za dużo zmieniać, ale pragniesz wiosennej metamorfozy – zafunduj sobie grzywkę. Do mody wracają curtain bangs, czyli delikatnie okalające grzywki kurtynowe. Dzięki temu, że są dosyć rzadkie stanowią delikatny i odmładzający akcent w całej fryzurze. Posiadaczkom rzadszej fryzury polecamy prostą i gęstą grzywkę, ale w przypadku bardzo krótkich fryzur, najbezpieczniejszą opcją będzie grzywka na bok.

Odmładzające kolory po 50-tce!

50-tkom, które chcą sobie zafundować metamorfozę innego rodzaju, szczególnie polecamy rozjaśnienie włosów. To nie musi być od razu platynowy blond! Jaśniejsze refleksy nie tylko nadają letniego charakteru, ale rozświetlają i odmładzają twarz!

Zobacz też: TOP 3 fasony spodni dla 50-latek. Modele do 50 zł z wyprzedaży w Reserved