Najmodniejsze cięcia 2023 roku! Te fryzury śmiało mogą wybierać panie 50+, żeby odświeżyć wygląd

Modne cięcie dla 50-latki
@silviaberri

Jakie modne cięcia 2023 roku cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, na jak drastyczną zmianę chcesz się zdecydować. W związku z tym wybrałam trzy popularne fryzury, dostosowane do różnej długości włosów. Dzięki takim cięciom każda 50-latka będzie wyglądać modnie i nowocześnie. 

Modne cięcia 2023: włosy długie

Mogłoby się wydawać, że długie włosy najlepiej pozostawić w naturalnym stanie. Jednak tutaj także można wprowadzić delikatne zmiany. Modnym cięciem 2023 jest cieniowanie długich pasm. Szczególnie pięknie wyglądają nieco krótsze kosmyki przy twarzy, które ją uroczo okalają. Cieniowanie sprawia, że cała fryzura wydaje się gęstsza, ale też zyskuje na kobiecości i romantyczności. Świetnie prezentuje się w zestawieniu z niezwykle modną teraz grzywką typu curtain bangs. Cięcie tego typu pięknie podkreśli urodę 50-latek, a nawet odejmie trochę lat.

Modne cięcia dla włosów półdługich. Królują wszelkiego rodzaju boby

Oczywiście w przypadku półdługich włosów absolutnie rządzą modne boby. Na przestrzeni ostatnich lat powstało kilka, różnych jego wariantów. Wiele kobiet decyduje się na nieco dłuższe wersje, sięgające do ramion, ale w tym roku coraz bardziej popularne stają się krótsze cięcia.

Te sięgające linii szczęki i delikatnie za doskonale wyglądają przy urodzie dojrzałych kobiet. Po raz kolejny warto postawić na lekkie cieniowanie i artystyczny nieład. Krótsze boby pięknie wyglądają też przy kręconych włosach, ale fryzury nieco bardziej „opanowane” też wpisują się w modne cięcia 2023 roku. 

Pełne szaleństwo, czyli modne cięcie 2023: pixie cut

Nadszedł czas na włosy krótkie. Wiele 50-latek i nie tylko stawia na pixie cut, polegający za skróceniu włosów po bokach i z tyłu, a zostawieniu dłuższych kosmyków na reszcie głowy. Modne cięcia 2023 roku w tym stylu świetnie wyglądają z grzywką.

Modne cięcia 2023: pixie cut, fot. Shutterstock

Można ją stylizować, zostawiając opadającą delikatnie na bok lub wręcz przeciwnie, zaczesać do góry. W ten sposób twarz zostanie odsłonięta, a cała fryzura nabierze wyrazu. Istnieje też możliwość wygolenia włosów po bokach, co będzie znakomicie pasować odważnym paniom 50+.

Zobacz także: Ta wiosenna sukienka to prawdziwy hit dla pań 50+! Opczowska pokazuje, jak nosić ją z klasą i elegancją