Fryzury na wesele dla dojrzałych kobiet. Jak uczesać długie włosy? [ZDJĘCIA]

Fryzury na wesele długie włosy
Fryzury na wesele długie włosy, fot. @silversonia

Powoli rozpoczyna się sezon wielkich uroczystości, a makijaż i włosy , to zaraz po odpowiedniej stylizacji, najważniejsze aspekty naszych wyjściowych look’ów. Więcej o pierwszym – rozświetlającym, odmładzającym makijażu dla pań 50+ przeczytasz TUTAJ. Natomiast poniżej podpowiemy, jakie fryzury u dojrzałych kobiet robią szczególne wrażenie.

Fryzury na wesele dla pań 50+ – długie włosy

Kobietom, które noszą swoje włosy do ramion lub dłuższe, i chcą podczas ważnego wydarzenia (np. wesela) zaprezentować się w rozpuszczonej fryzurze, szczególnie polecamy najmodniejsze w tym sezonie fale. Fryzura, którą konsekwentnie nosi na czerwonych dywanach ikona 50+, Julia Roberts, jest jednocześnie skromna, a efektowna. Oprócz tego wraca moda na naturalne podkręcenie końcówek, dlatego wyciągnij z szafki wałki! Uniesione od nasady będą kwintesencją elegancji i dobrego gustu.

Jakie cięcia na długich włosach dla pań 50+?

Jeśli przed weselem planujesz wizytę u fryzjera i nie wiesz jakie cięcie najlepiej zaprezentuje się na rozpuszczonych włosach, podpowiadamy, że w sezonie 2023 powracamy do lat 90. Króluje wolfcut, delikatnie wycieniowany przód, a także delikatna grzywka na bok.

Fryzury dla mamy na komunię [SPRAWDŹ]

Efektowne upięcia na wesela – wersja 50+

Najbezpieczniejszym i najbardziej lubianym upięciem wśród dojrzałych pań zdecydowanie jest kok. Ale to wcale nie musi oznaczać tylko jednej jego nudnej wersji. Jest wiele sposobów, aby w tej fryzurze zaprezentować się szykownie.

  • niski kok – spięcie włosów na wysokości karku zdecydowanie wygląda najbardziej elegancko, dlatego wiele pań 5o+ właśnie na taką wersje się decyduje. Dodaje klasy, pasuje do każdej kreacji i, co najważniejsze, każdego kształtu twarzy. Będzie wyglądało równie pięknie w idealnie wygładzonej wersji, jak i z wypuszczonymi pasemkami.
  • kok francuski – to zdecydowanie jeden z najbardziej efektownych sposobów upięcia włosów. Nadaje powagi i wygląda bardzo odświętnie
  • wysoko upięty kok – chociaż z pozoru może się wydawać, że to ekstrawagancka wersja dla pań 50+, to wspaniały sposób na wysmuklenie twarzy. Na twoją korzyść będzie także działało odsłonięcie szyi!

Czytaj na Lafim.pl: Te fryzury z półdługich włosów dla 50-tek są proste i efektowne! Odważ się na wiosenną metamorfozę