50-tko, nie dodawaj sobie lat makijażem! 3 błędy, które mogą postarzeć

Jakie makijażowe błędy popełniają panie 50+?
Makijażowe błędy po 50-tce, fot. Shutterstock

Umiejętność wykonania estetycznego makijażu prędzej czy później przyda się każdej kobiecie. A nawet ten najprostszy, z użyciem minimalnej ilości kosmetyków, może wyglądać zarówno olśniewająco, jak i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego warto wiedzieć na co zdecydowanie stawiać, a czego równie konsekwentnie unikać. To 3 błędy sprawiają, że makijaż jest postarzający i wygląda nienaturalnie!

1. Nieodpowiednie przygotowanie skóry

Chociaż mowa o makijażu, warto kilka słów poświęcić pielęgnacji. Nieodżywiona, nienawodniona skóra najskuteczniej zniweczy wszelkie próby wykonania dobrze wyglądającego makijażu. Jeśli nie poświęcisz dostatecznej uwagi odpowiedniej pielęgnacji, make-upu nie uratują nawet najlepsze kosmetyki! Złuszczanie naskórka i głębokie nawilżenie to priorytet dla każdej kobiety po 50-tce! Dzięki temu makijaż będzie lepiej wyglądał na skórze i dłużej się utrzyma w nienagannej formie.

Postarzający makijaż dla pań 50+. Wizażysta gwiazd odradza ten kosmetyk! [SPRAWDŹ]

2. Postarzający, zbyt mocny makijaż

Niezależnie od wieku, warto poddać się trendowi na naturalność, który zawładnął branżą beauty. Na co dzień odchodzimy już od mocno kryjących podkładów, nienaturalnych kolorów, a raczej skupiamy się na podkreśleniu atutów.

Wśród kobiet 50+ najczęściej popełnianym błędem jest zbyt mocne podkreślenie ust i oczu! Matową szminkę zamień na konturówkę, którą podkreślisz linię ust. Wyraźnie zarysowane wargi, ale w naturalnym (lub delikatnie podbitym) kolorze, to najlepsze co możesz zrobić dla swojego wyglądu!

3. Źle dobrane kolory. To najczęściej popełniany błąd przez panie 50+

Decydując się na tzw. „kolorówkę” (co oczywiście zależy wyłącznie od preferencji), warto zwrócić uwagę, czy odcienie, które dobierasz, dobrze komponują się z twoją urodą. Powinnaś wziąć pod uwagę przede wszystkim odcień karnacji, włosów i oczu. Źle dobrane kolory mogą skutecznie postarzyć! Jeśli zaś próbujesz znaleźć idealny róż, bronzer czy puder, cerze dojrzałej polecane są brzoskwiniowe tony – ciepłe, delikatnie opalające i nadające zdrowego koloru.

Czytaj na Lafim.pl: Najmodniejszy kolor według Magdy Gessler i Małgorzaty Ohme! 50-latki wyglądają w nim kobieco i romantycznie