Jakie odmładzające fryzury dla 50-latek? Te cięcia odejmą lat i dodadzą uroku!

odzież
fot. @petradieners

Chyba nic tak skutecznie nie odmładza, jak dobrze dobrane cięcie do kształtu twarzy. Włosy dodają uroku i kobiecości, a kobietom po 50-tce mogą też odjąć lat. Trzeba jednak dobrać fryzurę do własnych rysów i kształtu twarzy. Odmładzające fryzury dla 50-latek często są uzupełnione o grzywkę, która może podkreślić rysy twarzy lub je złagodzić.

Odmładzające fryzury dla 50-latek: dobierz odpowiednią dla siebie

Jak dobrać fryzurę dla siebie? W najlepszej sytuacji są kobiety o owalnej twarzy, im pasuje każde cięcie. Panie o twarzy prostokąta lub kwadratu powinny postawić na fryzury, które złagodzą ich rysy. Dobrym wyborem są cieniowane włosy. Takie panie mogą postawić na boba w wersji shaggy hair. To postrzępione włosy, lekko w nieładzie, mogą sięgać np. do ramion. Dobrym wyborem będzie też long bob z falami. Kobiety z okrągłą twarzą mogą postawić na długie włosy. Taka fryzura wysmukli i wydłuży ich twarz. Chcesz dodać objętości włosom? Dobrym wyborem będą cieniowane fryzury odmładzające dla 50-latek. Warto przyjrzeć się także temu, jakie fryzury będą pasować kobietom z pociągłą twarzą. Strzałem w dziesiatkę jest short bob, czyli krótka wersja klasycznego boba, który kończy się tuż za uchem.

Czytaj też: Te cięcia postarzają nawet o 15 lat! Są już niemodne i kiczowate

Krótkie odmładzające fryzury dla 50-latek

Czy bardzo króciutkie fryzury też sprawdzą się po 50-tce? Jak najbardziej. Ze względu na wygodę, wiele kobiet decyduje się na właśnie takie cięcia. Ich plusem jest też to, że można w nich wyglądać nowocześnie, a zarazem elegancko. Poza tym to odmładzające fryzury dla 50-latek, które nie wymagają dużej ilości czasu na pielęgnację i stylizowanie. Jedną z najmodniejszych fryzur jest pixie cut. Wyróżnia się tym, że z przodu jest więcej włosów, a z tyłu i po bokach są krótsze. Można zdecydować się na klasyczne, gładkie pixie cut, ale jeśli chcesz fryzurę z pazurem to możesz postawić na asymetryczne cięcie tego typu. Panie, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, mogą zdecydować się również na mullet hair. W tym wypadku krótsze włosy są z przodu, a dłuższe z tyłu.

Czytaj też: Te fryzury typu bob dla 50-latki są boskie! Kobiety wyglądają w nich młodo i nowocześnie

Fryzura typu bob dla 50-latki
susirejano

Fryzury dla 50-latek, które odmładzają: z grzywką czy bez

Grzywka to detal fryzury, który może wpłynąć na odbiór całej twarzy. Dobrze dobrana do rysów i kształtu twarzy doda uroku i odmłodzi, ale postawienie na nieodpowiednią może niestety przynieść odwrotny skutek. Kobiety po 50-tce, które chcą złagodzić rysy mogą postawić na lekkie grzywki cieniowane. Bardzo modna jest curtain bangs, określana też jako grzywka na boki. Pasuje tak naprawdę każdej kobiecie. Asymetryczna grzywka będzie z kolei idealna dla pań o twarzy okrągłej. Takie cięcie wydłuży twarz i wysmukli ją. Czy są odmładzające fryzury dla 50-latek z prostą grzywką? Tak, tradycyjna, prosta grzywka zakrywająca całe czoło to dobry wybór dla pań o twarzy kwadratowej lub okrągłej. Złagodzi rysy i doda dziewczęcego uroku. Jeśli masz gęste włosy możesz zdecydować się na cieniowaną, prostą grzywkę, z tzw. pazurkami.

Czytaj też: Sekrety zachwycającego stylu Kate Middleton. Za te 3 rzeczy ludzie ją pokochali!

Q&A

Jakie fryzury odmłodzą?

Praktycznie każda fryzura może odmłodzić, o ile dobrze dobierzemy ją do kształtu twarzy i naszych rysów. Przykładowo, panie z kanciastymi kształtami twarzy mogą postawić na włosy cieniowane. Z kolei kobietom o twarzy okrągłej najbardziej pasować będą długie włosy. Odmładzający efekt może dodać także grzywka.