Te fryzury typu bob dla 50-latki są boskie! Kobiety wyglądają w nich młodo i nowocześnie

Modna fryzura bob
@stylee_50

Już od kilku lat fryzura typu bob świeci swoje triumfy. Popularność zawdzięcza głównie temu, że pasuje praktycznie każdemu. Niezależnie od wieku czy kształtu twarzy będziesz się dobrze w niej prezentować. Szczególnie że istnieje kilka rodzajów modnych bobów i można dobrać ten najbardziej wpisujący się w indywidualne preferencje. Postanowiłam przyjrzeć się bliżej cięciom, które kobiety tak bardzo pokochały.

Zobacz także: Te cięcia postarzają nawet o 15 lat! Są już niemodne i kiczowate

Fryzury bob dla 50-latek — czym są i za co je uwielbiamy?

Bob to odmładzająca fryzura dla 50-latek i zawdzięcza to głównie swojej lekkości i uniwersalności. Cięcie zalicza się do krótki, włosy zazwyczaj powinny sięgać od linii żuchwy do maksymalnie ramion. Na przestrzeni lat powstało wiele wariantów tego uczesania. Mamy wersję prostą, wydłużoną, z lekkimi falami, grzywką i z cieniowaniem. Także możliwości do eksperymentowania jest sporo. Bob jako fryzura po pięćdziesiątce będzie strzałem w dziesiątkę. W każdym swoim wydaniu dodaje kobiecości i pięknie okala twarz, podkreślając urodę. 

Long bob dla 50-latek o różnych włosach. Fryzura dodająca kobiecości

Bob to fryzura nie tylko dla 50-latek lubiących krótkie cięcia, tzw. long bob pozwala na zatrzymanie długości włosów. Najczęściej sięgają one wtedy do ramion lub delikatnie za. Wiele kobiet lubi do tego dorzucić jeszcze grzywkę. Dobrą opcją jest popularna ostatnio curtain bang, przypominająca opadającą wokół twarzy kurtynę, stąd jej nazwa. Innym rozwiązaniem jest delikatna asymetria, czyli pozostawienie dłuższych pasm włosów z przodu i skrócenie ich z tyłu. Taki zabieg stylizacyjny potrafi wyszczuplić twarz, ale też nadać całemu wyglądowi nowoczesnego charakteru. 

Zobacz także: Rozświetlający makijaż dla kobiet 50+. Idealny na co dzień! Odmładza twarz

Krótki bob jako idealna fryzura po 50-tce. Modny i lekki

Największą popularnością bez wątpienia ciszy się klasyczny bob. Tutaj włosy są ścięte bardzo równo, przeważnie zostają wyprostowane i wygładzone. Czasem pojawia się tylko lekkie cieniowanie, dla dodania naturalności tej mocno geometrycznej fryzurze. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na odrobinę szaleństwa i wybrać blunt bob, dający efekt nonszalanckiego postrzępienia lub choppy bob wprowadzający artystyczny nieład. Fryzury bob dla 50-latek sprawdzą się znakomicie, odejmując lat, ale nie tylko. Przygładzony bob wysmukli okrągłą i owalną twarz, natomiast wersje bardziej „potargane” i krótsze podkreślą kości policzkowe oraz linię żuchwy. 

Zobacz także: Weselne fryzury dla każdej 50-tki! Dodają młodzieńczego blasku i odejmują lat

Dla kogo fryzura bob?

Fryzury bob idealnie pasują praktycznie każdemu. 50-latki wyglądają w nich obłędnie, gdyż to cięcie dodaje lekkości i nowoczesności całemu wyglądowi.

Jaka krótka fryzura dla 50-latek?

Świetną opcją mogą być fryzury typu bob. Istnieje wiele jej wariantów, które sprawdzą się przy każdym kształcie twarzy.