Weselne fryzury dla każdej 50-tki! Dodają młodzieńczego blasku i odejmują lat

fot. @pilardearce

Sezon weselny zbliża się nieuchronnie. Takie okoliczności zobowiązują do szczególnego zadbania o swój wygląd. Poza znalezieniem idealnej kreacji, wiele kobiet martwi się także, jakie weselne fryzury sprawdzą się najlepiej. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę dużo! Te propozycje w szczególności przypadną do gust paniom po 50-ce.

Modne upięcia na wesele dla kobiet po 50-ce

Pierwszą z propozycji, która idealnie sprawdzi się na wesele jest upięcie włosów. Kobiety po 50-ce w szczególności preferują wytwornego koka z tyłu głowy. Takie weselne fryzury wyglądają naprawdę dobrze z każdą sukienką. Będą tworzyć spójną całość z długą kreacją, midi, a także z krótką, której nadadzą większej elegancji. Takie upięcia mają również odmładzającą moc! W nich każda kobieta po 50-ce poczuje się, jakby ubyło jej kilka lat. Warto także wspomnieć, że upięcia są bardzo wygodne, szczególnie w wyjątkowo upalne, letnie dni. Luźno puszczone włosy to dodatkowa dawka gorąca, tak więc kok z tyłu głowy to prawdziwy ratunek. Upięcia także dają możliwość wyboru jakiejkolwiek biżuterii. Nie trzeba się martwić, że skromniejsze kolczyki znikną we włosach – uszy są odsłonięte, a więc ten element będzie zawsze wyeksponowany.

Sprawdź: Odmładzające kolory dla kobiet po 50-ce

Weselne fryzury dla 50-tek: mały dodatek z wielką mocą

Nie każda z pań po 50-ce lubi całkowicie odsłaniać swoją twarz. Wiele z nich rezygnuje z wytwornych upięć, bo czują się w nich niepewnie, jednak weselna okazja zobowiązuje do zadbania o swoje włosy. Tutaj idealnie sprawdzi się drobna ingerencja we fryzurę! Dobrym pomysłem jest np. dobranie opaski, która kolorystycznie będzie zgrywać się z kreacją. Można także postawić na taki dodatek w kolorze biżuterii – będzie dodatkową ozdobą i stworzy spójną całość, która idealne sprawdzi się na tak uroczystą okazję. Nie każda z kobiet po 50-ce jest jednak fanką opasek, ale nie jest to problemem. Wystarczy zaczesać włosy do tyłu, utrwalić je lakierem i idealna fryzura jest gotowa. Weselne fryzury w takim stylu, podobnie jak upięcia, dobrze sprawdzą się latem.

Zobacz również: Komplety na wiosnę dla 50-tek

Modne weselne fryzury dla 50-tek: prostota w uroczystym wydaniu

Weselne fryzury nie zawsze muszą oznaczać wytwornych upięć i zmyślnych koków. Nie każda kobieta musi preferować taki styl. Pozostawienie włosów niezwiązanych jest jednak jak najbardziej w porządku! Świeże, zadbane włosy również mogą wywołać oczekiwany zachwyt! Jeśli dodatkowo panie po 50-ce wybiorą mniej skromną sukienkę lub garnitur, zrobią prawdziwą furorę na każdym weselu. Bardziej spektakularne kreacje wręcz wymagają, aby nie przesadzić z fryzurą. Co za dużo to niezdrowo i bardziej zmyślne upięcia mogłyby wywołać karykaturalny efekt. Aby pozbyć się codziennego charakteru, rozpuszczone włosy wystarczy nieco inaczej ułożyć. Może być to niewielka zmiana np. wysuszenie włosów na okrągłą szczotkę. Luźno puszczone włosy mogą również wyglądać bardzo elegancko. Udowadniają to influencerki po 50-ce, które wyglądają naprawdę pięknie.

Poznaj: Szybki i prosty manicure dla 50-latek