Te cięcia postarzają nawet o 15 lat! Są już niemodne i kiczowate

fot. @seebymiriam

Najważniejsze to czuć się dobrze w swoim ciele, jednak są pewne fryzury, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd. Okazuje się, że nietrafiona fryzura może nie tylko źle wyglądać, lecz także dodawać lat, czego zapewne wiele osób wolałoby uniknąć.

Nadanie objętości włosom z umiarem

Niemal każda kobieta chce, by jej włosy miały więcej objętości i wyglądały na gęstsze. Jednak mocny tapir wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Tak uzyskana, zbyt duża objętość na włosach wygląda nienaturalnie, a ponadto dodaje kilku lat.

Trzeba również wspomnieć o tym, że tapirowanie kosmyków znacznie pogarsza ich kondycję. Lepszą opcją będą pianki oraz mgiełki nadające objętość, gdyż dadzą delikatniejszy, ale bardziej gustowny efekt.

Czytaj także: Koszula za 40 zł w Pepco! Jej kolor zachwyca i odmładza. Na podobne postawiło Reserved i Orsay

Na jakie kolory trzeba uważać?

Odpowiednio dobrany kolor czyni cuda i może nas odmłodzić. Zanim podejmiesz decyzję o farbowaniu warto, żebyś pamiętała o odpowiednim dopasowaniu odcienia farby do swojej urody. Gdy już to zrobisz, zwróć uwagę na to, czy wybrany przez ciebie kolor nie doda ci lat.

Zbyt ciemne włosy potrafią także wyostrzać rysy twarzy, przez co zmarszczki i wszelkie niedoskonałości na twarzy stają się znacznie bardziej widoczne. Lepiej zdecydować się na bardziej stonowane i neutralne odcienie, Jeśli nie jesteś pewna, jaki kolor będzie dla ciebie najlepszy, skorzystaj z porady fryzjera.

Czytaj także: Ulubiona fryzura 20-tek w wersji dla 50-tek! Odejmie lat

Długie włosy nie zawsze są dobrym wyborem

Zwykle kojarzone z młodością, długie i proste włosy mogą w rzeczywistości sprawić, że wygląda się na starszą. Proste jak druty włosy uwydatniają twarz z przodu i na środku, podkreślając wszystkie drobne zmarszczki. Takie włosy wyglądają również na rzadkie i mało puszyste, dając wyobrażenie naturalnej utraty objętości, która towarzyszy procesowi starzenia.

Jeśli jesteś fanką długich włosów, to warto dobrać do nich odpowiednią pielęgnację i stylizować tak, aby uzyskać objętość i odbicie od nasady.

Czytaj także: Obłędne perfumy na wiosnę! Dodadzą charakteru i pewności siebie