Rozświetlający makijaż dla kobiet 50+. Idealny na co dzień! Odmładza twarz

odmładzający makijaż
@frau_mone

Promienny look jest pożądany przez każdą z nas, a wiosną i latem szczególnie nam na nim zależy. Co więc można zrobić, aby uzyskać taki wygląd nie będąc mistrzynią makijażu? Wcale nie trzeba wiele!

Przede wszystkim trzeba pamiętać o pielęgnacji – równie istotna, co sam makijaż, dlatego nie wolno jej pomijać (a 3 najważniejsze kroki w dbaniu o cerę dojrzałą są opisane tutaj). Jednak ten wymarzony efekt glossy skin, czyli właśnie rozświetlonej skóry, da nam odpowiedni makijaż – doskonały dla kobiet po 50-tce.

Przygotowanie skóry to pierwszy krok do pięknego makijażu!

Odpowiednie przygotowanie skóry jest bardzo istotne dla wyglądu makijażu, dlatego warto o to zadbać. Jeśli chcesz spotęgować efekt „glow” warto wykonać delikatny peeling, a także nałożyć odpowiednią maseczkę. W ofercie najpopularniejszych drogerii znajdziesz zarówno naturalne kosmetyki, ale także z delikatnymi drobinkami, które spotęgują efekt rozświetlenia!

3 najważniejsze kosmetyki. Na pewno masz je w kosmetyczce!

Najważniejszym elementem makijażu jest rozświetlacz – ja zawsze wybieram kosmetyki w kremie, które dzięki swojej konsystencji lepiej się „blendują” i wyglądają naturalniej. Dla idealnego efektu ważny jest też bronzer oraz róż! Efekt zdrowej, promienistej cery to właśnie efekt kontrastu pomiędzy świetlistością rozświetlacza, rumianością różu i delikatnej opalenizny bronzera.

Odmładzający dłonie manicure. To trend wiosny! [SPRAWDŹ]

Lekki makijaż dla 50-tek. Świetlisty look jest na wyciągnięcie ręki!

  • Róż – kosmetyki warto aplikować znając zalety naszej twarzy. Za pomocą różu możesz zarówno wysmuklić twarz, ale także nadać jej zdrowego, rumianego koloru. Jeśli chcesz wizualnie odmłodzić twarz pamiętaj o wyeksponowaniu kości policzkowych. Róż zaaplikuj od punktu, w którym się ona zaczyna i przeciągnij go aż do skroni.
  • Bronzer – metod konturowania twarzy jest wiele z i pewnością do tej pory odkryłaś już swoją ulubioną technikę i produkty. Warto jednak wspomnieć, dlaczego zaaplikowanie go jest tak istotne. Otóż nadaje on złocistego koloru, który sprawia, że makijaż prezentuje się promienie, a użyte produkty, takie jak róż czy rozświetlacz zostają uwydatnione.
  • Rozświetlacz – gwiazda całego makijażu. Podobnie, jak poprzednie produkty, ja najbardziej lubię go w kremie. Zapewnia to nie tylko wygodną aplikację, ale także znacznie łatwiejszą pracę z produktem już na skórze. Podobnie jak róż, rozświetlacz także nakłada się w strategicznych miejscach. Przede wszystkim na kości policzkowe, jednak nie można zapominać także o kącikach oczu, łuku brwiowym, grzbiecie nosa (zgodnie ze swoim typem) no i oczywiście na łuku kupidyna oraz brodzie.

Czytaj także: Perfumy na wiosnę. Zapachy uwielbiane przez kobiety dojrzałe