Te fryzury na długich włosach są idealne dla 50-latek. Optycznie odejmą ci lat

fot. Instagram @crazyblondelifeblog

Piękne włosy to wizytówka każdej kobiety. Farbowanie, przycinanie, czesanie czy codzienna pielęgnacja to coś, co dodaje im blasku każdego dnia. Te czynności okazują się być jeszcze trudniejsze kiedy jesteśmy posiadaczkami dość długich włosów. Codzienne wymyślanie fryzur może zajmować dość dużo cennego czasu. Ten proces można sobie jednak ułatwić, poznając kilka łatwych i sprawdzonych uczesań dla długich włosów. Jakie są aktualnie najmodniejsze fryzury dla 50-latek?

Fale i loki – przykład idealnej fryzury dla 50-latek

Fale i przeczesane loki to jedna z ulubionych fryzur wśród kobiet posiadających długie włosy. Nic dziwnego! To uczesanie sprawdza się na wiele okazji wśród kobiet w każdym wieku. Kobiety po 50-tce posiadające długie włosy najlepiej będą wyglądały w delikatnych falach lub przeczesanych grubych lokach. By osiągnąć taką fryzurę najlepiej użyć lokówki z grubszą końcówką lub szerokich wałków. Papiloty czy loki z warkoczy w tym przypadku nie spełnią swojego zadania.

Tego typu fryzury dla 50-latek będą świetną formą uczesania na szczególne wyjścia takie jak wesela, urodziny czy komunie. Dobrze prezentować się będą bowiem z sukienkami lub innymi eleganckimi elementami garderoby.

Kok i okalające twarz pasma – elegancja w luźnym wydaniu

Włosy związane lub upięte w kok to niezwykle wygodna i praktyczna fryzura. Jest ona łatwa i szybka do wykonania, a w dodatku prezentuje się bardzo schludnie i elegancko. Aby nadać tej fryzurze modowego charakteru, warto wypuścić z przodu dwa krótsze pasma, okalające twarz. Dla dopełnienia efektu, pasma można delikatnie zakręcić na lokówce lub wywinąć na prostownicy.

Sprawdź także: Fryzura Małgorzaty Kożuchowskiej pasuje niemal każdemu! W tym cięciu 50-latki prezentują się świetnie

Wysoki kucyk + fale

Wysoki kucyk najczęściej nie kojarzy nam się z paniami po 50-tce. Zazwyczaj taką fryzurę noszą nastolatki lub 20-latki. Kiedy jednak do wysokiego kucyka dołożymy lekkie fale i modną letnią stylizację, mamy gotowy przepis świetnej fryzury dla 50-latek. Aby wykonać takie uczesanie samemu w domu, należy zaczesać wszystkie włosy do tyłu i związać je w wysoki kucyk. Następnie przy pomocy lokówki lub prostownicy zakręcamy pasma kucyka, tym samym dodając mu objętości.