Jak zadać szyku po 50-tce, nosząc większy rozmiar? Dorota Wellman może być doskonałym wzorcem

Styl Doroty Wellman
@dziendobrytvn

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej lubianych prowadzących Dzień Dobry TVN. Jej duet z Marcinem Prokopem jest już wręcz kultowy. Dziennikarka od lat promuje też samoakceptację, szczególnie jeśli chodzi o rodzaj sylwetki. Sama zainteresowana nosi rozmiar plus size i może uchodzić za świetną inspirację dla kobiet 50+ z podobnymi wymiarami. Oto kroje, które Wellman wybiera najczęściej i prezentują się one na niej świetnie.

Styl Doroty Wellman: proste sukienki, niewielkie obcasy

Jeśli chodzi o sukienki, Dorota Wellman absolutnie ich nie unika, wręcz przeciwnie. Bardzo lubi je zakładać. Przy jej figurze najlepszą opcją są proste, nieopinające kroje. Zawsze nosi modele z rękawami, zakrywającymi ramiona. W przypadku dekoltu, przy figurze plus size świetnie wygląda ten w kształcie litery V.

Co też rzuca się w oczy w sukienkach Doroty Wellman to kolory i wzory. Nie stroni od wyrazistych i soczystych barw, a także kwiecistych motywów. W jednym z odcinków Dzień Dobry TVN wystąpiła w czarnym modelu, ozdobionym białymi, dużymi grochami.

Takie nadruki odwracają też uwagę od wszelkich niedoskonałości sylwetki. Wszyscy wtedy skupiają się na pięknych kolorach, które masz na sobie. Do takich sukienek dziennikarka zakłada buty na niewielkim obcasie. Przeważnie mają szpiczaste noski i delikatną ozdobę. 

Codzienne stylizacje przy większych rozmiarach. Poleca je Dorota Wellman

Poza sukienkami Dorota Wellman nosi też ubrania o bardziej codziennym i luźnym charakterze. Przeglądając jej różne stroje, wyraźnie widać jeden kierunek. Mianowicie góra jest luźna, a dół dopasowany.

Dziennikarka wielokrotnie zaprezentowała się w swobodnych bluzkach i koszulach, niewkładanych w spodnie. To dodatkowo ukrywa duży brzuch. Całość uzupełnia spodniami o prostej nogawce. Zdarzają się oczywiście klasyczne jeansy, nawet te bardziej młodzieżowe, z przetarciami.

Znowu, Wellman nie stroni od kolorów. Mogliśmy ją podziwiać we wzorzystych koszulach, ale też kolorowych spodniach. W przypadku butów historia jest identyczna, jak przy sukienkach. Prezenterka zakłada wygodne, szpiczaste pantofle, doskonale dopasowane do całego zestawu.

Zobacz także: Jak nosić parkę wiosną, będąc po 50-tce? W Lidlu jest ten uniwersalny model za 100 zł