Jak się czesać po 50-tce? Te fryzury dla starszych pań wizualnie odmładzają nawet o kilka lat

fot. Instagram @susirejano

Odpowiednio dobrana fryzura może znacząco wpłynąć na wygląd zewnętrzny kobiety. Niektóre cięcia są w stanie optycznie odmłodzić o kilka lat, lub delikatnie podkreślić rysy twarzy. Jakie są najpiękniejsze fryzury dla starszych pań?

Bardzo krótkie fryzury dla starszych pań? Bob z grzywką jest modny i praktyczny

Bob w różnych wersjach to uczesanie, które kochają zarówno panie po 50-tce, jak i znacznie młodsze dziewczyny. Bardzo krótki bob z delikatną grzywką zaczesywaną na bok, to doskonała propozycja fryzury dla starszych pań.

Krótki bob to cięcie wręcz stworzone dla kobiet, które pragną mieć modną fryzurę bez konieczności układania włosów każdego dnia. To bardzo krótkie cięcie charakteryzuje się długością za ucho oraz niemal niewidoczną grzywką uczesaną do boku. Taka fryzura nie tylko optycznie zmniejsza czoło i pięknie odsłania twarz, ale także jest bardzo elegancka i praktyczna na co dzień. Decydując się na tak krótką fryzurę warto mieć jednak na uwadze fakt, że z włosów takiej długości trudno będzie stworzyć sensowne upięcie.

Posiadasz naturalnie proste włosy? Long bob to coś dla ciebie

Pozostając w temacie cięć typu bob, nie sposób nie wspomnieć także o long bobie. Będzie to idealna propozycja fryzury dla starszych pań, które są posiadaczkami naturalnie prostych bądź lekko falowanych włosów. Fryzura o nazwie long bob charakteryzuje się długością za ucho. Najczęściej kończy się ona wraz z zakończeniem żuchwy – szyja w tym uczesaniu pozostaje odsłonięta.

Cięcie long bob należy do fryzur niewymagających szczególnego stylizowania, choć oczywiście można je nieco „podrasować” podbijając włosy u nasady np. przy pomocy grubych wałków. Long bob doskonale wyglądał będzie z przedziałkiem na środku, choć istnieje także opcja wykonania takiej fryzury np. z prostą grzywką. Dobór odpowiedniego cięcia jest bowiem indywidualną kwestią każdej kobiety.

Sprawdź także: Te fryzury dodadzą gęstości włosom i złagodzą rysy twarzy! 50-latki wyglądają w nich kobieco i stylowo