Takich wzorów unikaj po 50-tce! Mogą poszerzyć sylwetkę i dodać optycznie kilogramów

pogrubiajace wzory
fot. @petradieners

Ubrania we wzory często są wielobarwne i oryginalne, potrafią wyrazić nasz gust i wyróżnić się z tłumu. Czy jednak wszystkie printy są dobre dla każdego? Niestety, duże motywy są często efektowne, ale to równocześnie pogrubiające wzory. Lepiej unikać ich po 50-tce.

Duże wzory, które pogrubiają

Ubrania mają duży wpływ na wygląd naszej sylwetki. Decyduje o tym nie tylko ich fason, ale także kolor oraz wzór. Wszystkie te elementy mogą zarówno optycznie wyszczuplić, jak i pogrubić. Kobiety po 50-tce powinny unikać dużych wzorów, które często mogą optycznie poszerzać sylwetkę. Do takich pogrubiających wzorów należą m.in.: duże kwiaty, grochy, różnorakie figury geometryczne, szerokie paski poziome o kontrastowych kształtach.

Zamiast ubrań urozmaiconych dużej wielkości motywami bezpieczniej jest wybrać sukienki, bluzki lub spódnice w drobne kwiatki, groszki, kropki itd. W ten sposób często można zatuszować mankamenty sylwetki, np. większy brzuch, szczególnie jeśli dobrze dobierzemy także fason ubrania.

Czytaj też: Tych sukienek lepiej nie zakładać na komunię! Eleganckim 50-latkom będzie trudno zadać w nich szyku

Pogrubiające wzory: zwróć uwagę, w jakim miejscu się znajdują

Lubisz duże, efektowne wzory i nie chcesz z nich zrezygnować? Możesz zdecydować się na ubrania, które mają duże wzory, ale są umiejscowione tylko w części ubrania, nie na całej długości (szczególnie dotyczy to sukienek na wiosnę i lato). Przykładem są kreacje z dolną częścią np. w duże kwiaty.

Jeśli masz figurę o kształcie odwróconego trójkąta (z szerokimi ramionami), to taka sukienka może ci pomóc wyrównać proporcje sylwetki, bo poszerzy biodra. Bluzki z większymi wzorami mogą z kolei nosić kobiety „gruszki” po 50-tce, które mają drobną górną części ciała: mały biust i wąskie ramiona.

Trzeba uważać na pogrubiające wzory na wysokości brzucha. Raczej nie będą pasować nikomu, szczególnie jeśli ozdabiają dopasowaną sukienkę. Na pewno powinny ich unikać kobiety o kształcie jabłka. Pogrubiający efekt dają również dopasowane ubrania w szerokie, poziome pasy, w kontrastowych kolorach. Lepiej wybrać cienkie paski, które nie spowodują efektu poszerzenia.

Czytaj też: Nosiłaś je jako nastolatka, teraz znów są modne! 50-tko, te rzeczy wyjmij z szafy!