Proste i efektowne upięcia na lato. 50-tki wyglądają w nich rewelacyjnie

Modna fryzura dla dojrzałych kobiet - kok
Fot. Instagram, @pilardearce

Idealna fryzura na lato powinna być nie tylko stylowa, ale też praktyczna i wygodna. W upalne dni sprawdzą się zwłaszcza proste upięcia. Dzięki nim włosy będą mniej narażone na działanie promieni słonecznych, a ty będziesz czuła się bardziej komfortowo. Poniżej przedstawiamy trzy modne upięcia na lato, które są wręcz idealne dla dojrzałych kobiet.

Stylowe upięcia na lato. Elegancki koczek

Jednym z najpopularniejszych upięć tego sezonu jest elegancki koczek. Powinien on być idealnie wygładzony i ciasno upięty. W standardowym wydaniu kok powinien być umiejscowiony na czubku głowy, ale dojrzałe kobiety mogę nosić go nieco niżej.

Wykonanie takiego koka jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zaczesz włosy do tyłu i zwiąż je w standardowy kucyk. Następnie uformuj kok i przypnij go do głowy za pomocą wsuwek. Aby fryzura była gładka, możesz utrwalić ją żelem lub lakierem do włosów. Kobiety po 50-tce będą wyglądały w takim upięciu bardzo elegancko i z klasą.

Modne upięcia dla dojrzałych kobiet. Stylowy kucyk

Wbrew powszechnemu przekonaniu, kobiety po 50-tce również prezentują się świetnie w kucyku. Nie należy go jednak robić zbyt nisko. Najlepiej sprawdzi się kucyk w połowie długości między czubkiem głowy, a szyją. Warto zostawić luźnych pasm, które subtelnie będą okalały twarz. Takie upięcie optycznie wysmukli i odmłodzi twarz.

Jeśli klasyczny kucyk wydaje ci się nudny, możesz urozmaicić do modnymi akcesoriami. Bardzo stylowo będzie prezentowała się apaszka zawiązana wokół gumki do włosów. W tym sezonie modne są również szerokie opaski. Dodadzą one fryzurze dziewczęcego uroku.

Najmodniejsze fryzury na lato. Upięcie z dużą spinką

W sezonie wiosna-lato 2023 ogromną popularnością cieszą się duże spinki w stylu lat 90. i 00. Doskonale sprawdzą się one w lekkich upięciach na lato. Wystarczy, że wydzielisz dwa pasma włosów z każdego boku głowy i zepniesz je z tyłu na wysokości uszu. Luźne włosy możesz delikatnie zakręcić. Duża klamra w połączeniu z falami stworzy subtelną fryzurę w francuskim stylu.

Klamrą możesz spiąć również wszystkie włosy. Wystarczy, że chwycisz je tak, jakbyś chciała zrobić kucyk, uniesiesz ku górze i przypniesz spinką do pozostałych włosów. Taka fryzura nie tylko wygląda stylowo, ale też jest wygodna. Klamra do włosów upina pasma dużo delikatniej niż gumka.

Zobacz też: Tak 50-tki dbają o włosy! Te maski nawilżą i nabłyszczą włosy. To koszt kilku złotych