Nosiłaś je jako nastolatka, teraz znów są modne! 50-tko, te rzeczy wyjmij z szafy!

Trendy dla 50-tek
Trendy dla 50-tek, fot. @seebymiriam

Jeśli jesteś dojrzałą kobietą, i masz poczucie deja vu, nic dziwnego. W sezonie 2023 swój powrót ma wiele trendów, które królowały w poprzednich dekadach i latach twojej młodości. Noszenie ich to nie tylko przywołanie wspaniałych chwil, ale także świetny sposób na modny i stylowy outfit. Te trendy dla 50-tek wracają ze zdwojoną siłą!

Najmodniejsze spodnie sezonu – powrót do lat 70.

Na pierwszy ogień idą spodnie sezonu – dzwony! Trend prosto z lat 70. ponownie robi furorę nie tylko wśród 50-tek, które żywią do nich sentyment, ale także wśród młodego pokolenia dziewczyn. Do ich największych zalet z pewnością należy ich fason i jego działanie na figurę. Dzwony niebotycznie wydłużają nogi i wyszczuplają je. Efekt świetnie potęgują buty na obcasie, ale pasują do niemal każdych. Świetne w wersji jeansowej, ale nie tylko. Doskonałe na co dzień i specjalne okazje!

Buty w stylu old money. Czółenka bez pięty

Buty, które tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody, ale dzięki wpływom social mediów i trendowi na styl old money znacznie zyskały na popularności, szczególnie wśród młodych kobiet. Czółenka z odkrytą piętą to wyjątkowo delikatny, lekki model, który w tym sezonie robi prawdziwą furorę.

Trendy dla 50-tek i nie tylko: tweed ma swój wielki powrót!

Tweed to materiał, który po latach popularności na pewien czas stał się synonimem złego gustu utożsamianego ze starszymi kobietami…aż do teraz. A powraca w całej swej chwale i okazałości! Noszą się takie sukienki i spódnice, jak i klasyczne, pełne elegancji garsonki i żakiety, a materiał jest popularny nie tylko wśród kobiet po 50-tce. To kolejny trend, po który sięgają także młodsze dziewczyny.

Czytaj na Lafim.pl: Małgorzata Kożuchowska olśniewa w Toskanii! 50-latki mogą z niej brać przykład