Tych sukienek lepiej nie zakładać na komunię! Eleganckim 50-latkom będzie trudno zadać w nich szyku

sukienki nie na komunię
@themiddlepageblog/@@kellygullett

Mamy maj, sezon pełen imprez pokroju Pierwszej komunii świętej. W związku z tym pojawia się wiele znaków zapytania, zwłaszcza w temacie prezentów, ale nie tylko. Należy się też dobrze zastanowić, co założyć na tą uroczystość. Niektóre fasony sukienek niekoniecznie pasują eleganckiej pięćdziesięciolatce, która chce zadać szyku. Przedstawiam trzy rodzaje strojów, których lepiej unikać, szykując się na komunię.

Czego nie zakładać na komunię? Sukienek w zbyt jaskrawych kolorach

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie chodzi ogólnie o kolory, one są jak najbardziej wskazane. Problem pojawia się, gdy odcienie te są zbyt jaskrawe. Przykładowo neonowa zieleń, czy pomarańcz nie będą najlepszą opcją na czyjąś komunię.

Kobiety po pięćdziesiątce często wyglądają w sukienkach tego typu mało szykownie. Możesz postawić na jakiś element barwy neonowej np. torebkę lub buty, ale cała stylizacja to zdecydowanie za dużo. Uroczystość jest zbyt wystawna i oficjalna na takie modowe eksperymenty. 

Tego nie wypada zakładać do kościoła

Czego nie zakładać na komunię, a zwłaszcza do kościoła? Właśnie, największą trudność sprawia zdecydowanie wizyta w tym miejscu. Jak wiadomo, rządzi się ono swoimi prawami. Do kościoła absolutnie nie wypada zbytnio się eksponować.

Dlatego 50-latki powinny zrezygnować z głębokich dekoltów lub odsłoniętych pleców. Również różnego rodzaju wcięcia, pokazujące więcej ciała lub bardzo krótkie sukienki. Wszystkie te rozwiązania lepiej zachować, na nieco luźniejsze okazje, gdzie wizyta w kościele nie jest wymagana. 

Jaskrawo źle, ale na czarno też nie najlepiej

We wszystkim trzeba znaleźć balans, również przy sukienkach, które zakłada się na komunię. Jak już wspomniałam, jaskrawe, neonowe barwy nie są najlepszym wyborem zarówno dla pań 50+, jak i osób młodszych. Podobnie jest w przypadku koloru czarnego.

Oczywiście, pasuje on każdemu i komponuje się z większością rzeczy, ale elegancka sukienka w tym odcieniu według zasad etykiety, to strój wieczorowy. Jak sama nazwa wskazuje, należy takie ubrania zakładać na uroczystości odbywające się wieczorem. Komunia nie należy do takich okazji, dlatego, żeby zadać szyku, lepiej zrezygnować z tej ponadczasowej barwy.

Zobacz także: Najmodniejsza spódnica sezonu w Pepco za 40 zł! 50-latki będą w niej wyglądać bosko