Szybkie fryzury na krótkie włosy dla pań 50+. Zajmują kilka minut!

Modne upięcie
@frau_mone/@adamsw

Często zależy nam na czasie, dlatego szybkie fryzury na krótkie włosy są tak bardzo pożądane. Radykalne cięcia sprawiają, że układanie włosów staje się łatwiejsze i zajmuje kilka minut. Często idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie fryzury w swoim naturalnym położeniu i postawienie na artystyczny nieład, tak niezwykle teraz modny. Jednak niekiedy zaledwie kilka prostych czynności, żeby nadać sobie nowy, oryginalny wygląd. 

Szybkie fryzury na krótkie włosy: modne upięcia

Wiele kobiet decydując się na ścięcia włosów, wybiera warianty, gdzie nadal istnieje możliwość ich delikatnego spięcia. Przykładem jest krótki i modny bob. Wtedy opcji do modelowania i czesania jest dużo więcej. Oczywistą fryzurą będzie prosty kucyk. Żeby wyglądał on lepiej, pozostaw kilka pasm włosów luźno, niech naturalnie okalają twarz.

Popularne stały się też “niechlujne” koczki. Panie po pięćdziesiątce nie tylko łatwo je ułożą, ale też dodadzą sobie dzięki nim młodzieżowego charakteru. Mając większą wprawę, przy bobie można zapleść sobie dobieranego warkocza. Na taką szybką fryzurę na krótkich włosach zdecydowała się np. Małgorzata Kożuchowska. 

Jak ciekawie wystylizować pixie cut?

Jedną z najpopularniejszych krótkich fryzur jest bez wątpienia pixie cut. Na przestrzeni lat powstało wiele jego wariantów i jak już wspomniałam, świetnie wygląda nawet pozostawiony bez żadnego modelowania. Mimo to zaledwie z pomocą żelu do włosów można mu nadać nieco oryginalności i drapieżności.

Przy cięciu tego typu warto mieć też asymetryczną grzywkę. Wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie zaczesanie jej do góry i odsłonięcie całej twarzy. Pozostawione dłuższe pasma włosów na czubku głowy dają również ciekawe możliwości np. do podpięcia ich niewielką spinką. Fryzura tego typu jest szybka do zrobienia i znakomicie wygląda w zestawieniu z letnimi stylizacjami.

Zobacz także: Majówkową stylizację Kasi Cichopek może powtórzyć każda 50-latka! Wystarczy się udać do Reserved i Lidla