Kwiatowe, świeże i długtrwałe. Te perfumy są idealne dla 50-tek na wiosnę i lato

Perfumy dla 50-tek na wiosnę i lato
Perfumy dla 50-tek na wiosnę i lato, fot. Shutterstock

Dla mnie stylizacja nie jest kompletna, jeśli nie jest uzupełniona zapachem. Niezależnie od tego, czy masz jeden ulubiony i sprawdzony, czy dobierasz je odpowiednio do stylizacji, pory roku, czy pogody, zawsze warto wyjść z domu pięknie pachnąć. Właśnie dlatego dziś polecamy te zapachy – perfumy idealne dla 50-tek na wiosnę i lato.

Woda toaletowa a perfumowana. Którą wybierać?

Prawdziwe perfumy nie tylko są dosyć rzadko spotykane, ale też niezwykle drogie, dlatego znaczna większość kobiet decyduje się na wodę perfumowaną lub toaletową. Obie równie łatwo dostępne, często nawet w obrębie tego samego zapachu, więc niejedna z nas zadaje sobie pytanie czym się właściwie różnią. Odpowiadamy! Przede wszystkim intensywnością i trwałością. Woda perfumowana to druga, zaraz po perfumach, formuła, która ma największe stężenie olejków (jest to 10 do 20%). Woda toaletowa, nieco delikatniejsza, posiada ich około 5-10%, dlatego będzie subtelniejszym, bardziej ulotnym wyborem.

Najlepsze wody perfumowane dla kobiet 50+ na wiosnę i lato

Perfumy idealne dla 50-tek na wiosnę i lato

Nie tylko intensywniejszy, ale też poniżej 100 złotych – zapach Eclat d’Arpege od Lanvin to doskonała pozycja na wiosnę. Kompozycja, której najbardziej wyczuwalne nuty to bez i brzoskwinia jest świeży, kobiecy i lekki. Mniej wyczuwalne (tzw. nuty głowy) to lilak i i cytryna, a piżmo, bursztyn i cedr (podstawa zapachu) zapewniają trwały, intensywny i długo utrzymujący się zapach.

Lekki, kwiatowy zapach dla 50-tek, fot. notino.pl

Ekluzywna Furla – marka i zapach idealny dla 50-tek

Markę Furla podziwia niejedna kobieta, zwłaszcza po 50-tym roku życia. I chociaż na torebki z tą metką mogą sobie pozwolić tylko nieliczne, perfumy to już nieco inna bajka. Chcąc pachnąć drogo, ekskluzywnie i pięknie, warto postawić na zapach Preziosa. Kompozycja w podstawie posiada zamsz, wanilię i ambraromę, natomiast nuty serca i głowy są bardzo kwiatowe. Są to kolejno: frezja, gerania i róża oraz bergamotka, różowy pieprz i szafran. To idealny zapach dla eleganckiej 50-tki.

Czytaj na Lafim.pl: Nosiłaś je jako nastolatka, teraz znów są modne! 50-tko, te rzeczy wyjmij z szafy!