To najmodniejsze upięcia dla 50-latek! Odmładzające, nonszalanckie i proste do zrobienia

Modne upięcie po 50-tce
@stylee_50

Modne upięcia po 50-tce nie różnią się specjalnie od tych, wybieranych przez młodsze kobiety. Wręcz przeciwnie, panie w dojrzałym wieku świetnie prezentują się w klasycznych końskich ogonach, czy warkoczach. Włosy spięte do tyłu odsłaniają twarz i potrafią nadać jej młodego i świeżego wyglądu. Jak osiągnąć taki efekt? Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Zobacz także: Biżuteria dla 50-latek, którą warto mieć! Klasyczna, ale niebanalna i dodająca blasku

Upięcia włosów dla 50-latki: prosty kucyk sprawdzi się doskonale

Chyba nie ma popularniejszej fryzury niż zwykły kucyk. Jest wygodny, zawsze modny i zaliczany do prostych upięć dla 50-latki. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, żeby go wykonać. Mając lekko pocieniowane włosy, warto kilka pasm przy twarzy pozostawić luźnymi. To doda pazura i nonszalancji całej fryzurze. Kobietom w dojrzałym wieku świetnie pasują kucyki związane w lekkim nieładzie. Jednak także wersje, idealnie ułożone, pięknie podkreślą urodę i będą dobrze komponować się z bardziej eleganckimi stylizacjami. 

Modne koczki idealnym upięciem po 50-tce. Nowoczesne i dziewczęce

Paniom w dojrzałym wieku mnóstwo uroku dodadzą luźne koczki, które w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Sprawdzą się też jako upięcie dla pociągłej twarzy, szczególnie gdy masz grzywkę. Jeśli chodzi o koki, to raczej należy unikać idealnie ułożonych i przylizanych włosów, w stylu vintage. Potrafią one postarzeć i wyglądać tandetnie. Aktualnie na topie są upięcia, które przypominają artystyczny nieład i wyglądają, jakby ktoś je tworzył od niechcenia. Ważne jest też umiejscowienie koka, teraz najczęściej znajduje się on dosyć wysoko i od razu przyciąga uwagę. Przy gęstych włosach świetnie wyglądać będzie fryzura pół na pół, gdzie część pasm zostanie puszczona luźno, a część spięta w niewielki koczek u góry głowy.

Zobacz także: Małgorzata Opczowska w najmodniejszej bluzce tej wiosny! Podobne propozycje w Renee i Unisono

Warkocze w różnym wydaniu. Te upięcia po 50-tce są uwielbiane od lat

Warkocze niezmiennie cieszą się ogromną popularnością, chociaż do ich wykonania trzeba mieć już trochę więcej wprawy. Po raz kolejny jako upięcie po 50-tce powinny one być niedokładne i luźne. Podobnie, jak przy kucykach i kokach warto zostawić kilka pasm przy twarzy, luźno. Zawsze znakomicie prezentują się warkocze dobierane, które można wykonać, mając nawet krótsze włosy. Panie po pięćdziesiątce mogą je nosić na każdą okazję, pasują do codziennych stylizacji, a wersje bardziej szykowne dopełnią stroje przeznaczone do oficjalnych, eleganckich wyjść.

Modny warkocz dobierany, fot. Shutterstock

Zobacz także: Jaką sukienkę powinna mieć każda 50-latka? To klasyk, który nie traci na popularności od lat

Jakie modne upięcia po 50-tce?

Bez względu na wiek, zawsze króluje ponadczasowy kucyk. Pasuje każdemu, jest prosty do wykonania i coraz częściej pojawia się nawet przy oficjalnych uroczystościach. Modne są także nonszalanckie koki i romantyczne warkocze.

Jaka fryzura na wesele?

Coraz bardziej odchodzi się od idealnie ułożonych włosów, teraz króluje artystyczny nieład. Dlatego tak proste upięcia, jak kucyki i warkocze będą świetną opcją na wesele. To fryzury kobiece i jednocześnie wygodne.