Te włosy kiedyś wszyscy ukrywali, teraz są gorącym trendem 2023 roku! Idealnie pasują paniom 50+

Długie siwe włosy po 50-ttce
elements.envato.com

Kiedyś siwe włosy po pięćdziesiątce były notorycznie ukrywane różnego rodzaju koloryzacjami. Obecnie wiele kobiet farbuje się na takie odcienie. Postanowiłam bliżej przyjrzeć się temu trendowi. Komu pasują takie włosy, jak o nie dbać, szczególnie gdy pojawiają się naturalnie? Z pewnością nie należy się ich wstydzić, wręcz przeciwnie, potencjalnie mogą stać się twoim znakiem rozpoznawczym. 

Zobacz także: Pielęgnacja włosów po 50-tce. Przepis na gładkie i lśniące włosy

Naturalne siwe włosy
fot. @thesilverlining_1970

Siwe włosy po pięćdziesiątce: komu pasują? Czy zawsze trzeba je farbować?

Siwe włosy pojawiają się naturalnie przez utratę barwnika, melaniny, odpowiedzialnego za różne odcienie włosów. Ten proces zazwyczaj występuje u osób w dojrzałym wieku, ale może też zajść u ludzi młodszych. Wtedy wywołany jest niedoborem witamin lub silnym stresem. W przypadku siwienia związanego z wiekiem, gdzie nie jest to zjawisko zagrażające zdrowiu, nie należy popadać w panikę. 

Taka barwa włosów potrafi pięknie podkreślić urodę i niekoniecznie musi wyglądać źle. Najbardziej pasuje kobietom o chłodnej karnacji i oczach. W innym przypadku mogą one prezentować się mało korzystnie i wtedy warto zastanowić się nad koloryzacją. Jeśli chodzi o długie siwe włosy po 50-tce zawsze wyglądają one spektakularnie jednak zazwyczaj panie w dojrzałym wieku stawiają na krótsze cięcia. 

Krótkie siwe włosy
@styleatacertainage

Zobacz także: Te dodatki sprawią, że stylizacja będzie wyglądała drogo! Już za mniej niż 50 złotych, skromne, a z klasą

Jak dbać o siwe włosy po pięćdziesiątce? Nie tylko te farbowane potrzebują pielęgnacji

Jak każde, siwe włosy po 50-tce półdługie, długie i krótkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jej wybór zależy od tego, w jakim stanie jest twoja fryzura. Naturalna siwizna często wymaga wzmocnienia i świetnie sprawdzą się tutaj odżywcze wcierki czy maski. Inną opcją są olejki roślinne, zawierające mnóstwo witamin i składników odżywczych. Oczywiście nie można zapominać o stosowaniu tradycyjnych odżywek, szczególnie że obecnie na rynku dostępne są wersje specjalnie przeznaczone dla siwych włosów. Kluczowe znaczenie ma tutaj regularne stosowanie takich preparatów. 

Siwe włosy po 50-tce należy traktować delikatnie, dlatego świetnym rozwiązaniem są naturalne szampony, pozbawione „cięższej” chemii. Farbując się na siwo, absolutną podstawą będą kosmetyki zapobiegające powstawaniu żółtych refleksów. W codziennej stylizacji dobrze będzie zrezygnować z fryzur wymagających mocnego naciągania lub ściągania włosów. Naturalna siwizna sprawia, że pasma stają się delikatne i podatne na uszkodzenia tego typu. Trzeba się po prostu ostrożnie z nimi obchodzić. 

Półdługie siwe włosy po 50-tce
elements.envato.com

Zobacz także: Jakie odmładzające fryzury dla 50-latek? Te cięcia odejmą lat i dodadzą uroku!

Jak dbać o siwe włosy?

W pielęgnacji siwych włosów kluczowe znaczenie ma regularne stosowanie odżywek. Warto co jakiś czas nakładać wzmacniające maski oraz wcierki.

Jak wzmocnić włosy po 50-tce?

W drogeriach dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających masę składników odżywczych dla włosów. Dobrze jest wybrać olejki roślinne z witaminami, a także dobrać odżywkę z tej samej linii co szampon, aby ich działanie się dopełniało.