Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Odpowiednie cięcie może optycznie odmłodzić!

fot. @pilardearce

Warto dobierać fryzurę do kształtu twarzy, gdyż za pomocą odpowiednio dopasowanego uczesania, podkreślimy swoje naturalne piękno i wyeksponujemy atuty naszej buzi.

Fryzura do twarzy owalnej

Twarz owalna jest uważana za najbardziej proporcjonalną. Do takiego kształtu pasować będzie większość fryzur, ale na niektóre warto szczególnie zwrócić uwagę, gdyż mogą jeszcze bardziej uwydatnić i podkreślić rysy twarzy. Śmiało możesz eksperymentować z fryzurą!

Zobacz również: Lidl sprzedaje sukienki na Wielkanoc za mniej niż 100 złotych! 50-latki błyskawicznie je wykupują

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy trójkątnej

Twarz o kształcie trójkąta charakteryzuje się szerokim czołem oraz tym, że dolna część twarzy jest zdecydowanie węższa od górnej. Posiadaczkom takiego kształtu najbardziej będą pasować wszelkie cieniowane fryzury, a swobodne kosmyki niezaprzeczalnie dodadzą uroku. Warto pomyśleć o grzywce, a szczególnie curtain bangs, która pięknie okala twarz i łagodzi rysy twarzy.

Zobacz również: To najlepsze drogeryjne kremy dla 50-latek. Bogate w dobre składniki, skuteczne, a tanie!

Fryzura dobrana do kształtu twarzy kwadratowej


Panie o kwadratowych rysach powinny, poprzez odpowiednio dopasowana fryzurę, dążyć do złagodzenia ostrych kantów przy czole i szczęce. Posiadaczki takiego kształtu twarzy powinny pamiętać o tym, aby wybierać fryzury, które optycznie zbliżą ją do kształtu owalnego. Kręcone, falowane i zmierzwione włosy będą tu znakomitym rozwiązaniem.

Zobacz również: Ta torebka w Monnari jest za mniej niż 60 złotych! Wiosenna, zgrabna, pojemna

Q&A

Jak określić kształt twarzy?

Zaczesz włosy gładko do tyłu, zdejmij biżuterię i stań przed lustrem. Przyjrzyj się dobrze zarysowi, który tworzą twoja żuchwa, boki twarzy oraz linia włosów. Wtedy bez problemu zauważysz określony kształt twarzy i będziesz mogła dopasować do niego odpowiednią fryzurę.

Jakiej fryzury unikać przy pociągłej twarzy

Będąc posiadaczką pociągłej twarzy, unikaj zbyt krótkich fryzur oraz płaskich i bez objętościowych cięć. Takie uczesania uwydatnią drobne mankamenty i mogą niekorzystnie wpłynąć na twój wygląd.

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

W pierwszej kolejności zaobserwuj, jaki masz kształt twarzy, gdyż łówną zasadą w doborze fryzur do kształtu twarzy jest dążenie do zamaskowania mankamentów i podkreśleniu atutów twojego wyglądu. Jeśli nie jesteś pewna, to skonsultuj to u swojego zaufanego fryzjera.