Modne fryzury dla 50-latek. Te cięcia odejmują nawet 15 lat!

fot. @susirejano

Nim się obejrzymy, to nadejdzie do nas wiosna! To idealny moment na wprowadzenie czegoś nowego do naszego wyglądu. Z tej okazji przedstawiamy najmodniejsze fryzury dla pań po 50-tce, które odmłodzą i podkreślą urodę.

Ładna fryzura dla 50-latki

Pixie cut to ostre cięcie, w którym włosy są mocno wycieniowane. Dzięki temu pasma swobodnie się układają, a cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej. Co więcej, pixie cut będzie idealne dla posiadaczek rzadkich włosów, ponieważ optycznie doda im objętości.

To niezwykle modna i wygodna opcja. Dzięki takiej cieniowanej fryzurze pasma włosów swobodnie się układają, a cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej. W jego przypadku coraz modniejsze staje się stylizowanie grzywki tak, by delikatnie opadała na bok, co dodatkowo daje efekt odmłodzenia.

Czytaj również: Te sukienki na wesele dla 50-latki są obłędne! Hity odporne na trendy

elegancka 50-tka manicure
fot. @blog4over40

Elegancka fryzura dla 50 latki

Long bob uważana jest za jedną z najbardziej twarzowych oraz ponadczasowych fryzur, która jest uwielbiana przez dojrzałe kobiety.  Co więcej, long bob pasuje do każdego typu urody i wizualnie odmładza.

Czytaj również: Te fryzury typu bob dla 50-latki są boskie! Kobiety wyglądają w nich młodo i nowocześnie

Fryzura typu bob dla 50-latki
susirejano

Q&A

Jaka fryzura dla 50-latki?

Kobiety po 50. roku życia powinny przede wszystkim postawić na lekkie oraz naturalne cięcia, które sprawią, że błyskawicznie zyskają kilka lat mniej. Jeśli zdecydujesz się na dłuższe włosy, pamiętaj o świadomej pielęgnacji i obiektywnej ocenie ich kondycji. 

Jak dbać o włosy po 50-tce?

Pielęgnacja włosów po 50-tce nie należy do skomplikowanych. Warto wykonywać ją w sposób regularny, ponieważ właśnie taka gwarantuje włosom nawilżenie, odżywienie oraz naturalny blask. W pielęgnacji włosów dojrzałych warto pamiętać również o ich odżywianiu, stosując raz w tygodniu odpowiednio dobraną maskę.