Półdługie włosy po 50-tce odmłodzą, wyszczuplą twarz i złagodzą rysy! 3 modne fryzury

półdługie włosy po 50-tce
fot. @themiddlepageblog

Jaka fryzura dla kobiet po 50-tce? Powinna być modna, ale także wygodna na co dzień. Oczywiście istotne jest również dobre dopasowanie jej do kształtu oraz rysów twarzy. Półdlugie włosy po 50-tce t jedna z możliwości. Takie fryzury mają wiele zalet.

Półdługie włosy dla 50-latki: cieniowane

Włosy do ramion to świetne rozwiązanie dla kobiet po 50-tce. Utrzymanie takiej fryzury na co dzień nie pochłania dużo czasu ani nie jest trudne. Półdługie włosy po 50-tce mogą odjąć lat i pięknie podkreślić rysy twarzy. Trzeba tylko dobrać odpowiednie cięcie do kształtu twarzy.

Kobiety, które mają cienkie włosy mogą postawić na fryzurę do ramion cieniowaną. To efektowne cięcie, które dodaje objętości. Takie półdługie włosy sprawdzą się szczególnie u kobiet po 50-tce, które mają twarz kwadratową lub trójkątną. Cieniowane kosmyki złagodzą rysy i dodadzą kobiecości. Jeśli masz wysokie czoło, możesz postawić także na grzywkę na boki, określaną również jako curtain bangs.

justalpatri

Ciekawym typem cieniowanej fryzury jest shaggy hair. Charakteryzuje się ona mocno cieniowanymi kosmykami, których końce wyglądają jak postrzępione. To dobry wybór dla kobiet, które lubią cięcia z pazurem.

Czytaj też: Świętuj Dzień Kobiet 2023 z przytupem! Relaks w domowym zaciszu lub popołudnie pełne wrażeń

Włosy do ramion po 50-tce: long bob

Bardzo modną fryzurą jest także long bob. To odmiana klasycznego boba, ale włosy są dłuższe i sięgają poniżej brody, najczęściej do ramion. Takie półdługie włosy po 50-tce wyglądają efektownie i wizualnie odmładzają. Long bob jest fryzurą dość uniwersalną i będzie pasować większości kobietom. Włosy do ramion tego typu dobrze sprawdzą się dla kobiet o okrągłej twarzy. Takie cięcie wysmukli twarz. Półdługa fryzura typu long bob dobrze wygląda w towarzystwie grzywki, zarówno klasycznej, zakrywającej całe czoło, jak i curtain bangs. Nie przepadasz za grzywką? W takim wypadku możesz zdecydować się zarówno na przedziałek pośrodku głowy, jak i asymetryczny, po boku. Jeśli masz ciemne włosy, rozważ ich rozjaśnienie lub dodanie refleksów. W ten sposób spotęgujesz efekt odmłodzenia!

Czytaj też: Te fryzury typu bob dla 50-latki są boskie! Kobiety wyglądają w nich młodo i nowocześnie

fot. @anantolinfifty

Półdługie włosy po 50-tce: naturalnie wyglądające fale

Kolejną modną fryzurą, którą mogą rozważyć kobiety po 50-tce są tzw. surferskie fale. Modę na takie włosy rozpropagowała Jennifer Aniston, która w takiej fryzurze wygląda bardzo młodo i naturalnie. Lekko falowane włosy dodają objętości. To także dobry wybór dla kobiet, które mają np. większy nos, bo ta fryzura optycznie go pomniejsza. Surferskie fale wyglądają świetnie w wersji do ramion. Można je spokojnie zostawić rozpuszczone, bo wtedy są naprawdę efektowne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby związać je także w kucyk. Półdługie włosy po 50-tce typu surferskie fale będą pasować szczególnie paniom o mocnych rysach twarzy.

Czytaj też: Te cięcia postarzają nawet o 15 lat! Są już niemodne i kiczowate

fot. @stylee_50

Q&A

Włosy do ramion ile cm?

To ile centymetrów mają włosy do ramion to kwestia indywidualna, jest to zależne od proporcji ciała. Zazwyczaj jednak jest to 30-40 cm.

Jak dbać o półdługie włosy?

Półdługie włosy są bardzo łatwe do pielęgnowania na co dzień. Należy przede wszystkim pamiętać o codziennym rozczesywaniu odpowiednią szczotką. Ponadto, aby włosy były zdrowe i mocne, używaj za każdym razem przy myciu włosów, odżywki, a czasem także nakładaj maskę na włosy.