Jadeitowe rollery do twarzy to jeden z tych gadżetów urodowych, który z pewnością zawdzięcza swoją popularność mediom społecznościowym. Influencerki z branży beauty chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat masaży, wykonywanymi za pomocą rollerów oraz efektów, jakie przynosi ich regularne stosowanie. Czy masaż jadeitowym rollerem naprawdę przynosi efekty?
Jadeitowy roller do twarzy – czym jest?
Jadeitowe rollery, nazywane także wałkami lub masażerami, to gadżet znany już od setek lat. Choć współcześnie stosowany jest od dopiero od kilku lat, to już setki lat temu był on popularnym chińskim narzędziem do poprawiania urody. Ale czym właściwie jest owy gadżet?
Jadeitowe rollery do twarzy to nic innego, jak narzędzie przeznaczone do masowania twarzy oraz szyi. Najczęściej przybiera on formę rączki z dwiema kamiennymi końcówkami. Szersza końcówka służy do masowania większych powierzchni twarzy oraz szyi. Mniejsza natomiast dobrze sprawdza się do masowania okolicy pod oczami.
Jadeitowe rollery do twarzy – w jaki sposób wykonywać masaż?
W mediach społecznościowych krąży wiele nagrań, na których influencerki branży beauty pokazują, w jaki sposób wykonywać masaż za pomocą jadeitowego wałka.
@imomi_monia masaż wałkiem jadeitowym#masażtwarzy #zmarszczki #drenagemlinfatica #drenaz #limfa #jaderoller #jaderoller#jaderollerbeauty #wałekjadeitowy#facecare ♬ Relaxing Music – Spa Relaxation and Dreams
Na samym początku, jeszcze przed przystąpieniem do masażu zaleca się włożenie wałka na kilka minut do lodówki. Dzięki temu pozwoli on w lepszy sposób zredukować np. opuchliznę. Wykonywanie masażu przy pomocy rollera nie jest niczym trudnym. Jest to bowiem zaledwie kilka ruchów, które należy kilkukrotnie powtarzać.
Masaż rozpoczynamy od czubka brody przesuwając rollerem w stronę ucha, a następnie do dołu wzdłuż linii szyi. Kolejne ruchy prowadzimy od środkowej części twarzy: od nosa, ust czy środka czoła, na zewnątrz. Jeśli posiadamy roller z dwoma końcówkami, w okolicach pod oczami warto użyć mniejszej końcówki. Należy pamiętać, że masaż powinno wykonywać się tylko na oczyszczonej skórze twarzy, najlepiej z nałożonym olejkiem pielęgnującym.