Ten kultowy manicure subtelnie odmłodzi dłonie u 50-tek! Estetyczny i prosty w wykonaniu

micro french
fot. @betina_goldstein

Francuski manicure to kwintesencja elegancji i dobrego stylu. Takie paznokcie są niezwykle uniwersalne i można je nosić wszędzie. Klasyczna wersja wyróżnia się białym paskiem na końcu płytki, resztę pozostawiając przezroczystą lub w kolorze nude. Powstało jednak wiele rodzajów frencha, a najmodniejszą jest teraz micro french. To manicure, który na pewno polubią kobiety aktywne, ale chcące być eleganckie.

Micro french: nowy trend na 2023

Nowa odmiana francuskiego manicure to idealny wybór dla minimalistek, które lubią eleganckie, ale subtelne, niezbyt rzucające się w oczy paznokcie. Czym micro french różni się od klasycznej, dobrze znanej odmiany? Przede wszystkim grubością paseczka, który zdobi końcówkę płytki paznokcia. W przypadku micro frencza jest ona bardzo cieniutka. Co ważne, nie musi być biała, Micro french to manicure, w którym można zastosować inne kolory na końcówkę płytki.

Większość paznokcia musi jednak pozostać w neutralnym kolorze jak w przypadku klasycznego frencha, czyli wystarczy pomalować ją transparentnym lakierem lub w kolorze nude.

Czytaj też: Manicure japoński dla 50-tek. To sposób na kruche paznokcie!

Francuski manicure w nowej odsłonie: jaki kolor na końcówkę płytki?

Modę na micro trench zapoczątkowała Betina Goldstein, znana amerykańska stylistka paznokci. Na jej profilu na Instagramie można zobaczyć wiele przykładów manicure z cienkim paseczkiem na końcu płytki. Betina stawia zarówno na prostotę, np. białą kreskę, jak i eksperymentuje z innymi kolorami, a także biżuteryjnymi ozdobami, np. kryształkami.

Micro french na pewno będzie dobrze wyglądał z mocnymi kolorami, np. modną fuksją, czerwienią, ciemnym niebieskim. Nie trzeba obawiać się też neonów, które na całej płytce mogłyby być zbyt ekstrawaganckie, ale w formie cienkiego paseczka na pewno nie będą za bardzo rzucały się w oczy.

Dobrym pomysłem może być też zdecydowanie się na wariację na temat kolorowego french manicure, czyli zastosowanie różnych kolorów na końcówce każdego paznokcia.

Czytaj też: 5 największych trendów na wiosnę dla kobiet 50+. TOP modowo-urodowy