Fryzury damskie 2023 dla 40-latki. Te cięcia optycznie wysmuklą twarz

Fryzury damskie 2023 dla 40-latki - piękna kobieta w blond włosach i grzywce.
fot. Shutterstock

Szukasz idealnej fryzury damskiej 2023 dla 40-latki? W tym sezonie stawiamy na lekkość i zwiewność. A te cięcia dodatkowo pomogą ci optycznie wysmuklić buzię. Wybrałam TOP 3, które w tym sezonie będzie niezwykle popularne.

1. Fryzury damskie 2023 dla 40-latki – bob

W tym sezonie moda na boba powraca, a wszystkie jego wariacje będą na topie. Tym razem jedną z ciekawszych odmian boba jest bubble bob. To fryzura, która charakteryzuje się nie tylko lekkością, ale również modnym kształtem, co wskazuje jego nazwa. Bąbelkowe cięcie pięknie okala twarz i dodaje jej dziewczęcego uroku.

Jednym z hitów, który wcześniej plasował się na topie, a teraz sięgnęła po niego sama Hailey Bieber jest prosty, „expensive” bob. Minimalistyczny, łatwy w ułożeniu i przede wszystkim niesamowicie elegancki – to ponadczasowy wybór na wiosnę 2023.

2. Curtain bangs – teatralna kurtynka

Również i grzywka powraca do łask. Wcześniej uznawana za kiczowatą, nieco dziecinną teraz jest fryzurą, po którą sięgają kobiety w każdym wieku. Curtain bangs to subtelna grzywka, która rozchodzi się na boki i świetnie prezentuje się zarówno przy rozpuszczonych, jak i związanych włosach.

Taka kurtyna doskonale optycznie wysmukli twarz, okalające twarz pasma włosów sprawią, że pulchne policzki nie będą wysuwały się na pierwszy plan. Po taką fryzurę już wcześniej sięgała np. Emily Blunt, a na polskim gruncie z powodzeniem stylizuje je Ewa Wachowicz czy Grażyna Torbicka.

3. Proste i ekstrawaganckie koki

Jeśli na wiosnę nie chcesz przechodzić zbytniej metamorfozy, ale potrzebujesz zmiany image’u, to popularność zyskują wysoko spięte koki oraz kucyki. Taka fryzura to doskonała propozycja na „bad hair day”, po którą sięgają największe ikony stylu.

Mocno ulizany i wysoko podniesiony do góry kucyk lub kok doskonale naciągnie skórę oraz optycznie wysmukli twarz. Jest bardzo łatwa w zrobieniu, nie zajmuje dużo czasu, a przy tym rewelacyjnie wygląda.

Zobacz również: Te sukienki na wiosnę wybrała Paulina Sykut-Jeżyna. 50-latko, możesz założyć takie same i zachwycać!