Krótkie fryzury damskie bez układania, pasują 50-latkom! Oszczędzają czas i wyglądają pięknie

Krótkie fryzury dal 50-latek
@toyvilchez

Panie po pięćdziesiątce często decydują się na krótkie fryzury. Głównie dlatego, że są one bardzo łatwe do stylizowania. Wielokrotnie wystarczy włosy przeczesać i będą wyglądać świetnie. Szczególnie że obecnie na czasie są uczesania w artystycznym nieładzie. Oto krótkie fryzury damskie bez układania i specjalnego modelowania, zajmującego mnóstwo czasu.

Krótkie fryzury damskie bez układania: włoski bob

W 2023 roku jedną z najpopularniejszych fryzur będą włoskie boby. Charakteryzują się przede wszystkim swoim bardzo naturalnym wyglądem. Długość włosów zazwyczaj sięga do linii szczęki lub lekko za. Niekiedy są one na tyle długie, że można je związać w luźny kucyk lub spiąć kosmyki przy twarzy. Warto postawić też na delikatne cieniowanie, dodające fryzurze objętości i wielowymiarowości. Zwłaszcza 50-latki powinny wybierać takie cięcie. Ono też ożywi cały wygląd.

Włoskiego boba na co dzień nie trzeba w ogóle układać, natomiast przy specjalnych okazjach, wystylizowany będzie uroczo otulał twarz i podkreślał urodę. Świetnie prezentuje się też przy kręconych włosach, wtedy osiąga jeszcze ciekawszy efekt.

Fryzura niewymagająca układania: pixie cut

Czas na kolejny fryzjerski hit ostatnich lat. Pixie cut, uwielbiany przez mnóstwo kobiet. Trzeba jednak przyznać, że to odważne cięcie. Włosy są krótsze po bokach i z tyłu, a nieco dłuższe do środku. Często panie 50+ lubią zostawić sobie grzywkę, którą modelują do góry. Jednak krótkie fryzury damskie bez układania mają to do siebie, że bez stylizacji też wyglądają obłędnie.

Dokładnie tak jest tutaj. Pixie cut z grzywką ukryje szerokie czoło i nada całemu wyglądowi nowoczesnego charakteru. 50-latki otwarte na eksperymenty mogą nawet wygolić włosy po bokach co już w ogóle, zwalnia z obowiązku specjalnego układania fryzury.