Jak wyglądać dobrze po 50-tce? Na te 3 rzeczy zwróć szczególną uwagę!

Modny i drogi wygląd po 50-tce, fot.@greceghanem

Modny, schludny wygląd to cel niejednej kobiety, jednak warto wiedzieć, że sama modna stylizacja to za mało, aby prezentować się dobrze. Klucz do zadbanego wyglądu tkwi w szczegółach! Podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby wyglądać dobrze po 50-tce.

Makijażowe trendy na wiosnę dla 50-tek! [SPRAWDŹ]

Drobny szczegół, a zmienia wszystko!

Dobry wygląd wcale nie równa się drogiemu wyglądowi. Jest kilka rzeczy, które możesz dla siebie zrobić, które znacznie poprawią twoją prezencję. Do tego zaliczają się zadbane dłonie. I oczywiście nie jest niezbędny nieskazitelny, kosztowny manicure. Pielęgnację dłoni możesz bez problemu wykonać w zaciszu czterech ścian – regularne stosowanie masek, kremów oraz wykonywanie manicure przyniesie duże efekty, a w dodatku stanie się relaksującym rytuałem.

Każdą stylizację dopieszczaj biżuterią

Skromna biżuteria nadaje klasy, upiększa nawet najprostszą codzienną stylizację, a jest na lata. Moim zestawem na co dzień są złote kolczyki-koła i kilka prostych pierścionków. Tak skromny komplet możesz założyć nawet do zwykłej bluzy, a zyska ona zupełnie inny wygląd!

Jak wyglądać dobrze po 50-tce? Postaw na skromną biżuterię, fot. Shutterstock

>> Modne koszule dla 50-latek za mniej niż 50 zł! Piękne i kobiece modele z Sinsay, HM i Medicine <<

Jak wyglądać dobrze po 50-tce? Postaw na naturalny makijaż

W dobie trendów na naturalność, powoli odchodzimy od ciężkich, wielowarstwowych makijaży. A wiosna i lato to wyjątkowo dobra pora, aby spróbować tej mody! Ciężkie, mocno kryjące podkłady zamieniamy na lekkie formuły kremów BB lub CC, metaliczne cienie do powiek przechodzą w muśnięte różem i rozświetlaczem oko, a matowe, kryjące szminki zamieniają się w delikatne błyszczki lub kredki do ust w kolorze podbijającym ten naturalny. I chociaż nie jest to trend dedykowany specjalnie kobietom 50+, trzeba przyznać, że to one najbardziej na nim korzystają! Taki look rozświetla buzię i odejmuje jej lat!

Zobacz też: Blond po 50-tce jest młodzieńczy i świeży. Idealna fryzura na wiosnę, która odejmie lat